Mi van akkor ha az eladó nem tud visszaadni?
Tegyük fel, hogy 20e ft-al szeretnének fizetni, de az eladó nem tud visszaadni mert nem úgy áll a kassza.
Ilyenkor okkal akad ki a vásárló? És okkal küldi el az eladót, hogy csináljon valamit, oldja meg, menjen valahol váltassa fel?
"Ilyenkor okkal akad ki a vásárló?"
Ha attól a vásárlónak jobb lesz, akkor nyugodtan kiakadhat.
"És okkal küldi el az eladót, hogy csináljon valamit, oldja meg, menjen valahol váltassa fel?"
Nem. Azt nem várhatja el, hogy mindenáron kiszolgálják.
A vevő annyit tehet, hogy ebbe az üzletbe nem megy többet.
"okkal küldi el az eladót, hogy csináljon valamit, oldja meg, menjen valahol váltassa fel?"
A vásárló menjen ilyenkor és váltsa fel valahol a 20 ezresét.
Autóbuszon akart jegyet venni az utas 450 forintért. 20 ezrese volt. Nem volt hajlandó felváltani sehol, - vita alakult ki közöttük - ezért a sofőr az előírtak szerint járt el -> Elvette a 20 ezrest, jegyzőkönyvet vett róla fel, hogy nem tud visszaadni, majd kiadta a 450 forintos jegyet, és a jegyzőkönyv egyik példányát átadta az utasnak. Elmondta, hogy a központból fogják kiutalni neki a két összeg közötti különbözetet X napon belül
Nézett nagyot az utas... :D
A Kereskedelemről szóló törvény valamint a Fogyasztóvédelmi törvény vonatkozó rendelkezései szerint a kereskedőnek/szolgáltatónak KELL gondoskodnia elegendő váltópénzről.
Pont.
Nincsenek kivételek.
Egyik törvény sem írja, hogy "a vásárló bekaphatja", meg hogy "menjen el az anyjába".
Ez a buszsofőrre is vonatkozik. Amikor kiírja, hogy nem tud visszaadni, TÖRVÉNYT SÉRT. Panaszt kell tenni a felettesénél.
Butus pultoslány is belengette, hogy "nem tudok visszaadni".
Barátom visszakérdez, "s akkor mit csinálsz? visszatöltöd a kávéfőzőbe a kávét?"
Persze , hogy megoldotta, nagylány már.
--------------
Másik eset, boltban, kasszánál az üdítő/víz az első, amit lehúzatok a pénztárossal, s ahogy lerakta, én már bontom is fel, beleiszok. Innentől már nem mondhatja, hogy nem tud visszaadni.
Mindig megoldják.
7-es!
" TÖRVÉNYT SÉRT. "
Lássuk azt a törvényt! Melyik paragrafus?
Ha nem tud visszaadni, akkor nem tud visszaadni akkor sem, ha a vevő a falra mászik.
Nyilván nekik kell gondoskodni a váltópénzről, ami gyakorlatilag nem mindig megoldható. Azért is van sok buszon egy olyan "kérés", hogy pontos összeggel fizessen, mert a sofőr "pénzváltásra" nem kötelezhető.
A Volánbusz belső szabályzata pedig előírja, hogy ha nincs elegendő váltópénz, akkor a sofőrnek mi a feladata -> jegyzőkönyv, majd az utas a különbözetet visszakapja (Volánbusz írásos információja...)
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy kiugrik a volán mögül a sofőr, amikor éppen egy bank mellett robog el, és beugrik pénzt váltani az utas kedvéért?
Sajnos sokan el vannak tévedve s úgy hiszik, hogy mert Ő A VÁSÁRLÓ így a másiknak le kell menni kutyába. És mindig de mindig neki van igaza.
8#as mondjuk azért oldotta meg minden áron, mert elkezdtetek buta paraszt módjára viselkedni….nekem is volt màr olyan, hogy nem tudtam visszaadni, ő meg kicsit sem volt megértő illetve segítőkész és ugyanúgy bunkó volt, a saját pénzemből adtam vissza….igaz nem döglöttem bele de valszeg ő sem járt volna úgy. Bár màr nem igazán hatnak meg az ilyen dolgok, ha màr most így beszélne valaki velem mint ahogy te is megtagadnám a vásárlást amihez jogom lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!