Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha magánszemélytől veszek...

Ha magánszemélytől veszek valamit utánvéttel, van valamilyen garancia arra, hogy ne verjenek át?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra például, hogy a csomagban nem az van, hanem 2db kő és hasonlók, ezt viszont csak kibontás után tudom meg.

Az lehetséges opció, hogy mikor megérkezik a futár, felbontom a csomagot, és ha esetleg nem megfelelő, visszaragasztom és visszaadom neki, ezután pedig lekönyvelheti úgy, hogy nem voltam otthon?



ma 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Utánvétel esetén csak néhány cégnél van lehetőség fizetés előtt kibontani a csomagot (általában feláras szolgáltatás).
ma 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Semmilyen garancia nincs. Intézd személyes átvétellel.
ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Semmilyen garancia nincs. Az online használtcikk vásárlásnál ennyi bizalom kell. A futár még nem várja meg, hogy bontogasd, mert többszáz címe van naponta.


De megelőzendő a problémát: nem nagyon fogsz olyan madarat találni, aki utánvéttel ad fel bármit másik magánszemélynek, ugyanis ha nem veszed át, ő fizeti az oda-vissza utat. Szerinted ki evett meszet, hogy ezt bevállalja? Te nem bízol benne, ő miért bízna benned?


Több, mint 10 éve vásárolok rendszeresen magánszemélyektől, főleg gyerek holmit (három gyerekre), szerintem ennyi idő alatt többszáz tranzakciót bonyolítottam le. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam elégedetlen. Akkor is azt kaptam, amit vettem, maximum nem olyan állapotú volt, mint ami a hirdetésben szerepelt. De nem jellemző. LEGO-val hallottam, hogy sok a csaló amúgy.

ma 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne koss uzletet svedekkel es kesz. Ennyi a kulcs.


A masik az hogy a profilja sok mindent elarul. Egy nyilvanos rb profil jo jel. Egy kepnelkuli 20ismerosos friss acc meg rosszat.

ma 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Ezért nem veszünk utánvétellel semmit. Akkor inkább előreutalás, és ha nem küldött semmit bankszámlaszám alapján megteheted a feljelentést, a bank kiadja róla az infókat a rendőrségnek.
ma 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!