Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénz nem jár hétvégére?

Táppénz nem jár hétvégére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy táppénzzel kapcsolatos kérdésem lenne, mert el vagyok veszve a témában kicsit. A net és a főnököm mást állítanak. Kereskedelemben dolgozok, itt nyilván nincs nekünk olyan hogy hétköznap, hétvége. 6 órás vagy, de heti 3x11 órát dolgozom. Beteg lettem és szeretnék táppénzt a hétvégére is (szombaton 11 órát keleltt volna dolgoznom), hogy meglegyen az óraszámom a hónapra. De a főnököm szerint táppénz csak hétfőtől péntekig van, a hétvége pihenőnapnak számít, szóval csak a péntekre tudok táppénzt kérni, a többit le kell dolgozni. (Mert hogy heti 2 napot biztosítani kell pihenőnapnak, amit meg is kaptam, szóval nem értem a problémát. Csak hétvége lehet pihenőnap?) Nem akar ebből engedni, nem akarok vele se összeveszni ezen, de meg fogom holnap kérdezni az orvost is, hogy ez hogy működik.



ma 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Betegszabadság csak munkanapra, táppénz minden naptári napra jár.
ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De itt nem ez a kérdés.


Ha jól értem, veled a marhája a betegszabadságot akarja ledolgoztatni?


Én pl. 4 műszakban vagyok. Szombat és vasárnap is tudok "táppénzen" lenni.


Viszont, ha pl. csütörtökön pihenős vagyok, akkor arra nem fizetnek betegszabit, csak táppénzt, ha már annyi napom összegyűlt betegem.

ma 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!