Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utánvétellel rendeltem egy...

Utánvétellel rendeltem egy csomagot. Ezt a csomagot 0ft al küldték ki. Ki kell fizetni?

Figyelt kérdés
A futárt kérdeztem azt mondta nem kell fizetni semmit. Viszont ezt be akarják nyilván hajtani. Ilyen esetében lehet kár térítést kérni,hogy én utánvéttel akartam fizetni de most mivel ezt el szúrták nem tudok már így fizetni. Utalást akarnak.. Vagy mondhatom hogy nem fizetem ki mert az ő hibájuk?

tegnap 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ki kell fizetni.
tegnap 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A futárszolgálat felelőssége, nekil kell megtéríteni.
tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
100%

"mivel ezt el szúrták nem tudok már így fizetni."

Miért nem? Nincs bankszámlád? Akkor fizesd be a bankjukban vagy add fel postán.

"Vagy mondhatom hogy nem fizetem ki mert az ő hibájuk?"

Éppenséggel azt mondasz, amit akarsz. De jogilag fizetned kell. Ha nem teszed, kaphatsz egy fizetési meghagyást a költségekkel megfejelve.

tegnap 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fizetni tudok. Csak nem utánvéttel amivel akartam..
tegnap 16:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne a futarszolgalat hibája?
tegnap 16:09
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez csak kötözködés részedről mert megszagolta a romlott hiéna orrod az ingyen termék lehetőségét. Ha ennyire sz.rággó vagy, akkor mondd, hogy az utalás költségével csökkentett áron utalod át ami nyilván lófax, de mondhatni annyi kár ért téged.


Minden más indokod csak cigánykodás.

tegnap 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Te már csak tudod 😀
tegnap 16:23
 8/9 krwkco ***** válasza:
100%

"Fizetni tudok. Csak nem utánvéttel amivel akartam.."

Akkor leírom azt, amit egy értelmes embernek mondanék.

Amikor megrendelted az árut és a szállító visszaigazolta, akkor kötöttetek egy szerződést. Ennek a szerződésnek része volt, hogy fizetni utánvéttel kell. Ebben a részletben az eladó hibásan teljesített. Ha ez lényeges eltérés lenne (nem az), akkor három lehetőséged lehet:

- elfogadod a módosított feltételeket, átutalással fizetsz és a költségeid beszámítását vagy árleszállítást kérsz

- érdekmúlásra való hivatkozással elállsz a szerződéstől és visszaküldöd az árut és kéred a plusz költségeid megtérítését

- kifizeted az árat, úgy ahogy lehet

De az, hogy a szerződésen belül az eladó teljesít, Te meg nem, az nem fog menni.

tegnap 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván fizetned kell. Átutalod azt kész.
tegnap 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!