Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudják a német eladók és...

Hogy tudják a német eladók és a Posta ezt kijátszani? Nem először fordult elő a dolog de nem bírok rájönni , hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Rendszeresen vásárolok Németországból képeslapokat a gyűjteményembe. Az egyik eladó, 6 Eurót számolt fel és ajánlottan adta fel a levelet . Több hét várakozás után először a magyar postánál érdeklődtem , mert a rendszerben bent volt a levél. Azt a választ kaptam , hogy nem érkezett meg Magyarországra . Írtam a német eladónak , mert ugye ilyenkor akkor ő tud érdeklődni felőle . Már ezt is zokon vette , és kérte , várjak pár napot. Semmi sem történt. ( azt sem tudta , hogy ajánlottan adta fel a küldeményt a válaszlevele szerint ). Majd 1 hetet vártam mire újra írtam. A pénzt nem akarta visszaadni. Nagy nehezen rászánta magát , hogy utána érdeklődjön de akkor sem kaptam választ ismét én érdeklődtem . Megint haladékot akart kérni , semmit sem írt vissza hogy a német posta mit csinál épp az ügyben . A sok várakozás hatására egyszer csak azt mondtam, kérem vissza a pénzt mert ilyen nincs ,hogy már legalább a 3. ajánlott levél tűnik el amit Németországból várok és érdekes módon a nyomkövetés szerint mindegyik ugyan abban a fázisban tűnt el a rendszerből.. A fószer megpróbált kiosztani neki mennyi embernek kell naponta feladni levelet, meg blablabla 1 évig semmi probléma nem volt köztünk stb..Ráadásul több vásárlásom képeslapjait vonta össze, és úgy küldte el őket együtt..Nagy nehezen vissza adta a pénzt duzzogva , majd közölte ha megérkezik a levél ajándék mert megtarthatom őket hiába adja vissza a pénzt. Másnap érdekes módon jön az üzenet az E-bayen , hogy a német posta nem keresi tovább a küldeményt mert elveszett, és oda virított egy olyan kis üzenetet amit állítólag a posta küldött neki válaszként , el sem lehetett olvasni mert nem lehet nagyítani. Kérdezem én, hogyan tudják ezeket a folyamatokat megbugázni? Biztos vagyok benne, hogy a német posta soha nem adna ilyen választ hogy csak így leráz valakit azzal, hogy egy ajánlott nyomkövetéses levél csak úgy eltűnjön és ennyi. ( ráadásul már többször történt meg ) Ezen kívül , folyton ugyan abban a fázisban tűnnek el és azt sem hiszem el, hogy volt egyáltalán bármilyen küldemény . Ki tudta ezt valahogyan játszani az eladó ? Vagy, mi a módszerük? Ráadásul a 6 euro szállítási díjat az Istenért sem akarta visszaadni , de azt is kicsikartam. Arra sem számított, hogy egyáltalán reklamálni fogok , hanem húzza az időt és gondolta majd megunom..
ma 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Sima scamnek tűnik, abban sem vagyok biztos, hogy a tracking oldal amit láttál, valódi.

Pénzt kérd vissza, ha magától nem adja, akkor az eBayen / Paypalon keresztül.

Az a baj, hogy nem lehet az őszinte sírást a bejáratott hazudozástól ennyi kilométerről megkülönböztetni.

ma 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a német postánál dolgozom 5 éve, ha gondolod elolvasom miket írtak. Ajánlott leveleket itt komolyan veszik. Kevesebb van belőlük 1-1 körzetben, mint Magyarországon, de azokat jól kezelik. Legalábbis nálunk nincs panasz.
ma 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

"a nyomkövetés szerint mindegyik ugyan abban a fázisban tűnt el a rendszerből."

Ez volna a legfontosabb érdemi információ a válaszhoz. Melyik fázisban?

ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!