Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki az örökös egy ilyen esetben?

Ki az örökös egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés
házasságkötésem előtt birtokoltam egy lakást és örököltem jogerősen egy másik ingatlant. Ha velem valami történne, a férjem az örökös, vagy az anyám/testvéreim, amennyiben nem végrendelkezem?

tegnap 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsö körben a gyereked (ha van/lenne), utána a férjed, ha ö sincs, akkor jönnek a szüleid.
tegnap 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1

Nem egészen. A PTK szerinti öröklési sorrend ha:


/ Vannak leszármazók:


1. Leszármazók (egyenes ági rokonok, mint gyermek, annak hiányában unoka, stb...)

2. A leszármazók mellett a házastárs egy gyerekrészt és korlátozott haszonélvezeti jogot örököl. (csak a közösen lakott ingatlanra)



/ Nincsenek leszármazók:


1. A házastárs örökli a közösen lakott ingatlant

2. Minden más ingó és ingatlan vagyonon osztozik az elhunyt felmenőivel

3. Ha a 2-es pont nem lehetséges (mert pl. a szülők már nem élnek) akkor örököl mindent a házastárs


És most jön a csavar - az ági vagyon - mivel az sosem volt közös vagyon így nem képzi öröklés tárgyát a házastárs fele. Tehát a kérdésben szereplő ingatlanról tisztázni kéne, hogy ez ági vagyon-e. Szerintem az, mivel öröklés útján jutott hozzá a kérdező, így az nem a házastárs öröksége lesz.

tegnap 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nincs gyermek.

Az öröklés a házasságkötés előtt történt, ha jól értem, ez az ági vagyon.

tegnap 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!