Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy szinte...

Miért van az hogy szinte ugyanolyan árak vannak az éttermekben mint Amerikában?

Figyelt kérdés

Számolgattam hogy itt és Amerikában milyen árak vannak és szinte ugyan annyiba kerül itt is mint kint, talán 10%-kal olcsóbb nálunk. Viszont az alapanyag árak Amerikában drágábbak, a munkaerő drágább, a rezsi és a bérlés is drágább.

Hasonló kategóriájú éttermeket néztem.

Én arra tudok gondolni hogy talán azért nem tudnak alacsony árakat tartani a magyar éttermesek mert nincs olyan nagy forgalom egy adott hónapban vagy évben.

Viszont kajáltam olyan helyen is ahol sokan voltak például plázákban. Ilyen helyeken fél napi fizetést ott lehet hagyni ha egy három tagú család ebédel.


ma 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Piacgazdaság, kereslek, kínálat, blablabla. Az a gyönyörű benne, hogy az árak beállítják önmagukat. Amelyik termék ára nem reális az nagyon gyorsan ki fog kopni a piacról.
ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt tobb adot fizetnek, sot a pincereknek is adnak bert nem ugy mint ott
ma 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BeefEater ***** válasza:

Hol nézted az amerikai árakat? Feltételezem, hogy Amerika alatt az USÁ-t érted és nem Mexikót.

Ha on-line nézed az csalóka, mert az árakban nem lesz benne az adó (nettó árak vannak kiírva), a szinte kötelező 15-20% borravaló és az ilyen-olyan fee-k.

Nekem az a tapasztalatom, hogy Magyarországon jóval olcsóbb az étterem (nem a balatoni hekkes-lehúzósra gondolok, hanem rendes étteremre).

ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, USA-ra gondolok. Az adó kb 4-5% és borravalot pl gyorséttermekben nem kell adni, de a rendes ettermekben is csak akkor ha beülsz. A legtöbben nem adnak ha elvitelre visznek.

A dobozért nem számolnak fel pénzt és a vízért sem. Üdítő majdnem 2x annyiba kerül kint de újratöltik és ingyen adnak elvitelre is ha bent ettél és rendeltél inni.

ma 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert ebben az országban aki vállalkozik, azt az elvet vallja, hogy gyorsan kell meggazdagodni.


USÁban pedig nem gyorsan, hanem nagyon...

ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BeefEater ***** válasza:
Ja, én rendes étteremre gondoltam, nem gyors kajáldára. Azok valamiért tényleg hasonló áron vannak.
ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendes etteremben is draga minden. USA-ban 12-14 dollarbol megkajalsz, plusz borravalo ha beülsz.

Ez 4-5 ezer forint es kb itt is majdnem ennyibe kerul ha eszel egy étteremben.

ma 14:54
 8/8 BeefEater ***** válasza:
Rendes étteremben $12-14? Vagy nem ugyan azt értjük rendes étterem alatt, vagy mondd meg hol voltál, de nekem egy rendes étterem olyan $40-50 körül volt (fejenként) mire megvacsoráztam. Ez nem valami Michelin-csillagos hely, de nem is a sarki koszos.
ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!