Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha testileg nem, de szellemile...

Ha testileg nem, de szellemileg sérült, akkor nem jár ápolási díj?

Figyelt kérdés

Anyukám sajnos stroke-ot kapott, mely során sérült az agya.

Testileg nem lett korlátozott, viszont szellemileg igen. Óvodai készségfejlesztő gyakorlatokat csinálunk, de az állapota stagnál.

Mivel így 24 órás felügyelet kell neki (volt hogy magára hagytam és az ollóval szétvágott amit csak talált), megigényeltem a felnőtt ápolásért járó segélyt/juttatást, viszont elutasították a kérelmem arra hivatkozva, hogy testileg nem sérült.

Én nem tudom ki hogy van vele, de ha fél lába nem mozogna, de szellemileg teljesen ép lenne, akkor magára tudnám hagyni 8 órára míg dolgozom, de így folyamatos felügyelet kell neki. Miért nem jár támogatás ha valóban felügyelet kell hozzá?

Mit tudok tenni?



szept. 3. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt vannak az ápolási díjra jogosultság feltételei:


[link]

szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, tehát mivel nem testi fogyatékos és nem született szellemi fogyatékos, hanem felnőtt korában történt ez vele, ezért nem jár semmi...

Szuper.

szept. 4. 00:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon alacsony jövedelemmel kell bírni a háztartásban mindenkinek ahhoz, hogy bárki is megkapja, és eleve méltatlanul kevés az.



A FideSS nagyon ocsmány módon kezeli a szociális helyzetet. Talán ha ner-bűnöző lennél...

szept. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szuper."


Az. Édesanyámat is sztrók érte. Nem lehetett magára hagyni, mert fogalma nem volt, hogy hol van. Senkit nem érdekelt. Kénytelenek voltunk fogadni mellé ápolót, aki időnként rányitotta az ajtót.

Másik opció a hivatal szerint, hogy helyezzük el egy ápolási intézetbe. Ahol várólista van, ha éppen nincs 4 milliód a beugróra hirtelen.

szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!