Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ilyenkor?

Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés
Eladtam egy koncertjegyet, és a vevő visszatérítést követelt PayPalon, mert állítása szerint nem működött a jegy, ami igazából lehetetlen, de mindegy, ajánlottam neki 50 százalékos visszatérítést, viszont már kb. egy hete nem reagál. Mi történik, ha szeptember 4-éig nem fogadja el az ajánlatot? (akkor jár le a 20 nap)

aug. 31. 04:26
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha lehetetlen, hogy ne működjön a jegy, akkor miért ajánlasz visszatérítést? Ennek nincs értelme. Eső körben megnézném, hogy lehet-e ellenőrizni, hogy a jegyet felhasználták-e.
aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És hozott róla írásos igazolást a koncert rendezőitől, hogy ott volt és nem engedték be, mert a jegy nem működik - miért is nem működik?


Sajnos ez így egy irtó kellemetlen helyzet. Te nem tudod bizonyítani, hogy működik, ő nem tudja bizonyítani, hogy nem működik. A te szavad áll szemben az övével és lehetetlen igazságosan eldönteni a helyzetet. Ő könnyen átverhet téged, te könnyen megszívhatod, ha ő hazudik. Viszont ha igazat mond, akkor meg ő szívhatja meg és nem tud mit kezdeni a helyzettel.


A PayPalt viszont nem a "magyar leleményességre" optimalizálják, így esélyes, hogy a vevőnek könnyebben adnak igazat, mint neked.

szept. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es


De ha a vevő nem reagál az ajánlatra amit küldtem neki akkor nem csak simán lezárul a "case" és a pénz nálam marad? Gondoltam hogy a paypalhoz fordítom az ügyet mivel nem reagált eddig a vevő.

szept. 2. 03:52
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
De ha a vevő nem reagál az ajánlatra, szard le.
szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es


De itt azt szeretném megtudni hogy mi történik akkor ha "leszarom" hogy nem reagált az ajánlatra. A pénz nálam marad?

szept. 2. 23:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nálad marad...
szept. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Nyilván nálad marad..."

Az nem olyan biztos. A PayPal saját hatáskörben eldönti a vitát és vagy meghagyja a pénzt a kérdezőnek vagy visszautalja a vevőnek. Hogy mi lesz a döntés, azt nem lehet tudni.

Mindenesetre egy nem működő virtuális jegy, az egy lehetséges dolog. Mert csak az első felmutatót engedik be vele. A kérdező nyilván biztos benne, hogy nem adta el másnak. És a cég akitől kapta, az sem adta el kétszer. De ezt a PayPal nem tudhatja.

szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!