Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amennyiben a világtörténelem...

Amennyiben a világtörténelem nem így alakult volna, ahogyan, akkor is ez a fajta elviselhetetlen pénzügyi, gazdasági rendszer alakult volna ki körülöttünk napjainkra, amiben most is kénytelenek vagyunk élni?

Figyelt kérdés
Akkor is ugyan így kialakultak volna pl tőzsde, bitcoin és egyéb, ehhez hasonló spekulációs pénzügyi, gazdasági manipulációs formák?

aug. 28. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem elviselhetetlen egyáltalán.

És igen a kapitalizmus az emberi természetben gyökerezik nem pedig a történelmi fejlődésben.

aug. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Semmi elviselhetetlen nincs a jelenlegi pénzügyi rendszerben, sőt, ha belegondolsz ez az egyetlen rendszer ami hosszútávon jól működhet.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: ha másképp alakult volna, akkor bizony lehet, hogy másképp alakult volna.

aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak néhány példa arra, hogy mitől elviselhetetlen a fennálló rendszer, még akkor is, ha egyesek ezekből semmit sem vesznek észre: negatív hatású klímaváltozás, fokozódó környezetszennyezés, tömeges elszegényedés, hülyék zsarnoki uralma, kulturális lezüllés, stb.
aug. 28. 08:03
 4/12 anonim ***** válasza:
ok
aug. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már a római birodalomban is megfigyelhető volt ez. A történelem ismétli önmagát. Mindezek az emberiség velejárói.
aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

-negatív hatású klímaváltozás: ez azért van mert a szegények nem állnak le a szaporodással. Ez nem a kapitalizmus hibája

-fokozódó környezetszennyezés: ez azért van mert a szegények nem állnak le a szaporodással. Ez nem a kapitalizmus hibája

-tömeges elszegényedés: ez azért van mert a szegények nem állnak le a szaporodással. Ez nem a kapitalizmus hibája

-hülyék zsarnoki uralma,: ez azért van mert a szegények nem állnak le a szaporodással. Ez nem a kapitalizmus hibája

-kulturális lezüllés, stb.: ez azért van mert a szegények nem állnak le a szaporodással. Ez nem a kapitalizmus hibája

aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A szegények túlzott elszaporodása generálja a megnövekedő, bolygót elpusztító fogyasztást.

(Ha szegény valaki, akkor miből fogyaszt? Nincs itt némi ellentmondás?)

A jó és folyamatosan fogyatkozó dúsgazdag tőkések pedig csak elszörnyülködve szemlélik mindezt a magánrepülőik, majd hamarosan már űrhajóik ablakaiból.


Ja, nem, hanem mindenből - még mások nyomorúságos helyzetéből is - hasznot húzva, köpik le a bolygót, meg mindent és pénzelnek folyamatosan egyre kártékonyabb tevékenységeket, a saját - mindenek felett álló - jólétük bebetonozása érdekében.

(Lásd pl Zuckerberg és a bunkersziget megvalósítása Hawaii-on.)

aug. 28. 10:59
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Az a néhány milliárdos túl kevés ahhoz, hogy bármiféle kárt tudjon okozni. A szegények azonban több milliárdan vannak méghozzá buták is. Na ők veszélyesek a bolygóra.
aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért azt beláthatod, ha a szegények nem igyekeznének csodás génjeiket és nyomorukat továbbörökíteni, akkor a nyomor nem öröklődne és megszűnne… a piramis elkezdene laposodni. Szélsőséges esetben ha csak a leggazdagabb 10% maradna a bolygón, hirtelen minden olyan drágává válna számukra, hogy mindjárt nem minősülnének gazdagnak. Melyik milliárdos menne el a hajógyárba összekalapálni a másik milliárdosnak a jachtját olyan olcsón ahogyan ma az aljanépek teszik? Melyik foglalkozna olyan olcsón állattartással, mint ma az aljanépek? Ki túrná a földet? Hát kénytelenek lennének ők.


Amíg az emberi erőforrás ilyen korlátlanul rendelkezésre áll, addig nagyon olcsó és nyomorgásra kényszeríti a tömeget. Minél nagyobb a tömeg, annál nagyobb lesz a nyomor, annál könnyebb uralkodni rajta, ami tovább növeli a nyomort. Eközben a leggazdagabbak a rabszolgahadakkal egyre nagyobb természeti erőforrásokat mozgósíthatnak a maguk hasznára.


Szóval igen, le kell állni az olcsó rabszolgák tömeges gyártásával és akkor a leggazdagabbaknak sem futja majd magánrepülőkre, szuperbunkerekre.


Ezt addig kell megtenni, amíg nem sikerül mindent robotizálni, mert akkor aztán teljesen feleslegessé válnak ezek a tömegek és ledarálhatók.

aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
@6 Igen, nyilván az ilyen ökofasiszta baromságok jelentik a világ megfejtését, nem az, hogy 100 ember gazdagabb, mint másik 4 milliárd.
aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!