Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a multik (egy...

Igaz, hogy a multik (egy része?) a kereskedelemben csak azt fizetik ki a beszállítóknak, amit ténylegesen eladtak, a többit pedig visszaküldik, így lényegében semmi kockázatuk nincs, csak hasznuk?

Figyelt kérdés
aug. 4. 10:33
 1/8 IgaziÚriember ***** válasza:
67%
Nem.
aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha igy lenne, akkor nem kene akciozni a megmaradt arukeszlettel.
aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: Ez igaz, erre nem gondoltam.
aug. 4. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Létezthet ilyen konstrukció is.

De azétr nem ilyen fekete-fehér a dolog. Biztosan be van építve a díjazásba valami arra irányozva, hogy ne legyen irreálisan nagy és egyoldalú a beszállító kockázata.

Olyan ez mint a konszignációs raktár. Ott is van általában egy max. idő, ami után számlázható pl.

aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Gyógyszertárakban láttam már ilyet.


Bizonyos, (pl újonnan piacra dobott) termékeknél a gyártó külön megállapodást köt a forgalmazóval arra az adott termékre, hogy így tudjon minél több helyet rávenni arra, hogy árulják a dolgait.

aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Általánosságban nem így van de létezik ilyen konstrukció.

Leggyakrabban nagy promocióknál vagy új termék bevezetésnél szokták csinálni. A beszállító beküldi az új cuccot, mellette megy a hatalmas reklámkampány aztán X idő múlva bizonyos készleteket ami nem ment el vagy jóváírnak vagy visszaszállítnak.


Beállt, ismert termékeknél nem szokott senki ilyet csinálni, csak amikor nagyon érdeke a gyártónak, hogy a polcokra kerüljön a termék. És igen, pont azért csinája így a kereskedelmi lánc, hogy minimalizálja a kockázatát (így sem nulla, mivel dolgozni kell vele, helyet foglalja a polcon, raktározni kell, stb... de jobb, mintha egy új termékre 1000 raklap volument tippelnének aztán csak 200 megy el belőle a többi meg a nyakán marad...)

aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Tescoban az új árura polcpénzt fizetsz, amit eladnak árut arra jutalékot számolnak fel.

A megmaradt árura visszaküldési, vagy raktározási pénzt fizetsz, illetve ott a lehetőség, hogy ismét polcpénzt fizessél rá.

A lejárt terméket visszaszállíttatod, vagy fizetsz a kidobására (kukadíj).


Olvassad el a Tesco titkok könyvet :)

aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a bolt(hálózat) hogyan állapodik meg a beszállítóval. Tescoban dolgoztam pár évet, és nagyvonalakban úgy volt, hogy voltak olyan termékek amik visszáruzhatók. Ezekből ami nem ment el X időn belül, visszavette a beszállító. Általában a non-food termékeknél volt ez így. Élelmiszereknél nem találkoztam ilyennel. (kb 20 éve dolgoztam ott, azóta lehetnek változások)
aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!