Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem értik sokan, hogy a...

Miért nem értik sokan, hogy a Temus vásárlásokkal maguk alatt és a gazdaság alatt vágják a fát?

Figyelt kérdés

Értem, hogy sok kacatot be lehet olcsóbban szerezni, viszont ezzel tönkrevágják a hazai kiskereskedőket (webshopokat és azokat is, akiknek fizikai boltja is van a webshoppal együtt), már most brutál módon csökken a hazai online forgalom.


Erre azt mondják, őket nem érdeklik a kereskedők, de azt miért nem értik meg, hogy ha ezek a webshopok/boltok megszűnnek, akkor lesz egy csomó munkanélküli, akik szintén nem fognak emiatt vásárolni, azaz másnak is csökken a forgalma, megint több munkanélküli, és végül ezt a folyamat elérheti azt is, aki most fröcsög, hogy a szemét magyar webshopok mennyiért árulják a termékeiket (mintha nem tudnák amúgy, hogy azért, mert másképp nem lehet kitermelni a vállakozás költségeit).


Majd megszűnik az ilyen Temu-függők munkája is, ha begyűrűzik hozzájuk a keresletcsökkenés, aztsn lehet másik 100 munkanélkülivel küzdeni az új munkáért.



júl. 28. 10:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy hamis a levezetésed, így mindent bele lehet írni.

Aki webshop-ot üzemeltet és netalán csődbe is menne a webshop, nem hiszem, hogy hajléktalan lenne utána és ne venne semmit a későbbiekben. Egyszerűen aki úgy van munkát vált, nem csak a webshop és a hajléktalan a két opció számukra.


Valamint érdekesség, hogy sok magyar termék küföldön olcsóbb, mint nálunk. A bérek is alacsonyabbak és így számos termék reál ára magasabb.

Pl nem meg kell tapsolni hogy 1kg cukor itt is és Németországban is ugyan annyi forint. Hanem el kell gondolkozni, hogy most 380al kell szorozni egyrészt az árakat.

Nem mindegy hogy ami 1 euró kint az 300 ft vagy 380 esetleg 500 ft itthon. Nem a mi gazdaságunk jobb attól, hogy rossz a forint árfolyam. Másik hogy az a kiló cukrot 220ezer forint (magyar bérminimum 326 bruttó) nettóval akarod megvenni vagy 1millió forint nettóval, amit egy átlag magyar is megkap németben nyelvtudás nélkül. Tényleg nagyon rossz itt a helyzet a termékek terén.

Persze, hogy inkább vesz olcsóbb helyen és nem fogja érdekelni, hogy mi lesz az itteni gazdasággal. Erre az lenne a megoldás, hogy nem felfele nyomni az árakat, hanem reálisabb áron kínálni az adott termékeket. Nem fog 1000 forintért rendelni kínából rendelni valamit, amire 2 hetet kell várni, ha egyszer itt is megkaphatná valamivel drágábban azonnal, de nem 3szoros áron. Tényleg azon kellene gondolkozni, hogy miért is annyira vonzó az, hogy láttatlanba is pénzt adjunk valami olcsó vacakért, miért nem inkább itt veszünk meg valamit amit látunk is hogy milyen minőségre??

Azért, mert nem engedjük meg magunknak, mert egyszerűen annyira fent vannak az árak a fizetésekhez képest, hogy nincs rá pénz. Ezzel kellene valamit kezdeni és akkor nem rendelnének kínából, meg nem járnának külfödre tankolni, bevásárolni az emberek.

júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

Amióta a világegyetem létezik, egyetlen törvény van, a nagyobb megeszi a kisebbet.


S ne gondold azt, hogy ez csak azóta van így, amióta élet van a Földön! Előtte is a nagyobb égitest “megette” a kisebbet. A földön a nagyobb állat megeszi a kisebbet, a nagyobb ember uralkodik a kisebben, szinte “megeszi”, a nagyobb webshop, az erősebb webshop, az okosabb webshop-tulajdonos is tönkreteszi a kisebbet, amennyiben az nem hajlandó vagy nem képes haladni a korral.


S ez így van jól. Ha nem így lenne, akkor ma is vadászó életmódot folytatnánk, meg gyűjtögetnénk, s nem lenne internet, ahol közzétehetnéd a felesleges agyszüleményeidet.

júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
88%
Rendeltem múltkor a temuról 310 forintért egy kis textil hűtőtáskát. Ugyanazt 1490-ért árulta az ecofamily, ami egy elég olcsó bolt.
júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert a minimálbérből élő kisember nem akarja kifizetni az ügynök 300 %-os jutalékát, hanem onnan vásárol, ahol olcsóbb.

Ez megy mindenhol, ez a piac törvénye. Nem én fogok drágábban vásárolni azért, hogy a kishalak ne menjenek csődbe.

Bár én még nem vásároltam tőlük egyébként, mert eleve nem nagyon szoktam ilyen webshopokban vásárolni, de a FB-on folyamatosan bombáznak vele.

Én már olyanokat is olvastam, hogy illegális gyermekmunkásokat alkalmaznak, azért tudják ilyen olcsón adni a terméket. Ezt ők hivatalosan is cáfolják.

júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
4%
Vásárlási mániás a társadalom fele (mind tudjuk, melyik fele... :)), a másik pedig termelni, előállítani, fejlődni szeret. Szánalom, hogy mekkorát mennek ezek a hülye temus kuponok. Unatkozó, dologtalan HTB-s nők tehetnek mindenről ebben a témában
júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
84%
Mikor a bicikliboltos 4000-ért akarja nekem eladni ugyanazt a fékpofát ami az Aliexpressen 300? Mert ha adná például 800-ért vagy 1000-ért, még meg is venném az itthoni szaküzletben, mert hát gyorsabb, kényelmesebb, és neki is meg kell élni. De 4000-ért ugyanazt a vackot? Kösz nem! Inkább rendelek Kínából amíg lehet.
júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
81%
Majd a hiéna webshoposok akik a 350Ft-tos terméket 3500-ért próbàltàk tovàbbadni, szépen beballagnak dolgozni a gyàrba. Problem solved.
júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!