Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe éri meg befektetni 0...

Mibe éri meg befektetni 0 tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Sikerült elérni egy olyan szintet pénzügyileg, hogy van cirka 2,5millióm amihez soha nem szoktam hozzányúlni, tehát azt jelenleg tudom nélkülözni. Arra gondoltam, hogy befektetném, hogy fialjon is kicsit.

Milyen lehetőségeim vannak amik érdemben hoznak is pénzt?

Néztem a banki lekötéseket, de azok inkább arra jók, hogy megmaradjon a pénzem értéke, érdemben nem fog növekedni.

Állampapír? Vagy euróba váltsam át?



júl. 15. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
~500e-et pénzügyi tudásba, hogy ne mástól függj ilyen kérdésekbe. Addig meg 2 milla mehet állampapírba.
júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Állampapír
júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Hát az állampapír inkább az értéktartó.

A banki lekötés költséges, nem biztos, hogy meg is tartja a pénzed értékét. Ha mégis a költségek fogják csökkenteni az értéket.

Ha eurora váltod a pénzed azzal csak azért éred el, hogy már nem forintban lesz a pénzed, hanem euroban. Nem fog gyarapodni, nem fog nőni az értéke, de legalább az inflációval mindig csökkenni fog

júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Full stack fejlesztő tanfolyam.
júl. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

0 tapasztalattal max állampapírba éri meg befektetni.


A 2.5 milla meg amúgy kb. 2 havi fizu, szal ezt nem befektetésnek hanem vésztartaléknak szokták hívni (vagy egy nyaralás árának), szal ezzel sokra nem mégy. Berakod 7%-os állampapírba kapsz érte mit? évi 175k-t? Azt akkor le van kötve meg utalgathatod ide oda. Ha neked ez sok pénz akkor inkább költsd el tanulásra hogy legyen normális munkád...

júl. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél dolgokat olcsón, add el őket drágán, win.
júl. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ilyen. Nem úszod meg, hogy energiát fektess a keresésbe és meggyőződj róla mi számodra a legjobb lehetőség, másképp le fognak húzni, csökkenhet a megtakarításod értéke.


Kezdetnek böngészd át az állampapír.hu oldalt és nézd meg milyen kötvény lehetőségek vannak. Nézd meg youtubeon néhány hasznos videót Bence Balázs, Pénzügyi központ, Elemzésközpontra, befektetés kulcsszóra keresve és tanuld meg az alapokat(hol nyiss számlát, hogyan érdemes befektetést választani, milyen hátránya / és előnye van).


Befektetés első szabálya, hogy míg szeretnéd gyarapítani a vagyonod, mindenki más lecsípni akar belőle.

júl. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5%
duplázd meg forexen victory módszerrel
júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Részvények
júl. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

A tudásod és tudatosságod fejlesztését nem nagyon éri meg kispórolni a dologból. Mások tanácsolhatnak neked mindenfélét, az a gond, hogy mindenki a saját ismeretei, véleménye, meggyőződése, esetleg tévképzetei szerint fog ajánlani mindenfélét - te pedig ha nem tudsz eleget hozzá, hogy ezeket a tanácsokat a helyükön tudd kezelni, akkor pont azt nem tudod mérlegelni, hogy melyik tanács mennyire jó. Na meg totálisan képtelen vagy a saját helyzetedhez igazítva alkalmazni, mert azt sem tudod, hogy miket kéne figyelembe venned. Olyat meg pénzügyekben nem is lehet tanácsolni, ami mindenkinek egyformán működik, megfelel és nincs semmi "mellesleg ezt nem ártott volna tudnod" tényezője. Meg ami jelen pillanatban a legjobb döntés lehet neked, az egyáltalán nem biztos, hogy x idő múlva is az lesz, ha megváltozik a jelenlegi helyzet. Viszont ha te 0 tudással egy mostani tanács alapján hozod meg a döntésed, akkor honnan fogod majd felismerni azt a változást a helyzetben, amikor cselekedned kell, hogy megváltoztasd a most meghozott döntést? Még azt se fogod tudni, hogy mikor kell valakit megkérdezni róla, hogy mit csinálj - na és akkor kit fogsz megkérdezni? Hogy kérdezed meg ugyanazt az embert, aki a korábbi tanácsot adta egy névtelen fórumon? Mire mész annak a tanácsával, akkor, aki korábban se azt tanácsolta volna, amit végül csináltál? Ezekhez kell a pénzügyi tudást megszerezni.


A korábban javasoltak mellett érdemes még a kiszámoló bloggal és a YouTubeon a Kiszámoló akadémiával is ismerkedni. Nagyon sok alapozó tudást, közérthetően összeszednek, hogy kevésbé menj be az erdőbe.


A legfontosabb, hogy NEHOGY a banki pénzügyi tanácsadókra hallgass. Jól hangzik az ügyfeleknek adott ingyen tanácsadás, csak a bank azért fizeti az ő tanácsadásukat - meg eleve kimondottan erre is képzik ki őket - hogy arra vegyenek rá, hogy a pénzed abba fektesd, ami a banknak megéri, nem ami neked megéri. Nem biztos, hogy kifejezetten rosszul jársz az ajánlataikkal, de abban biztos lehetsz, hogy ők jobban járnak vele és ezt te fizeted, csak nem óradíjban megfizetve, hanem a neked eladott pénzügyi termékek költségeibe árazva. Amiknél könnyen találhatnál akár sokkal kedvezőbbeket is, ha utánanéznél, hogy mikre figyelj.


Egyetértek, hogy kezdeni állampapírral érdemes, mert az a legegyszerűbb és legbiztonságosabb. A hozama nem a legnagyobb, viszont cserébe a kockázata kimondottan a legkisebb. Ami elég fontos, ha az embernek alig van valami pénze és különösen, ha még értelmezni sem képes, hogy mit is jelentenek a kockázatok egy befektetésnél. Könnyű azt mondani, hogy neked megér több kockázatot, hogy ne csak 5-7%-ot kamatozzon a pénzed, hanem akár 10-15%-ot is.

De vajon képes vagy-e felfogni és ha bekövetkezik, akkor feldolgozni is, hogy a magasabb kockázat pont azt jelenti, hogy egyáltalán nem biztos, hogy tényleg lesz-e 10-15%-kal több pénzed. Sőt még az sem biztos, hogy akár csak ugyanannyi pénzed megmarad egy kockázatos befektetésből és nem bukod el akár a pénzed jelentős részét is? Mert a kockázatos befektetéseknél pont ezt jelenti a kockázat. Ha bejön az üzlet, akkor több pénzt nyerhetsz rajta, mintha máshova tetted volna a pénzed. Ha viszont nem jön be az üzlet, akkor akár a teljes befektetett pénzed is elúszhat attól függően, hogy mennyire kockázatos és milyen helyre tetted.


Pont ezért veszélyes a legtöbb olyan befektetés, ami a piacon szokásos nyereségeknél jóval többet ígérnek. Mert ami túl szép, hogy igaz legyen, az általában nem igaz. Vagy rendkívül rizikós, vagy egyszerűen átverés. Ha pedig nem ismered a piacot, amin üzletelsz, akkor jó eséllyel te válsz az árúvá.


Pl. Rengetegen hirdetik, hogy a tőzsdén hogy meg lehet gazdagodni, ami sok embernek sikerült is már. De nem véletlenül kötelező a bróker cégeknek közzétenni, hogy az ügyfeleik több mint 70%-a veszíteni szokott a tranzakciókon. Nem atomfizika a tőzsde sem, ahogy a pénzügyek többi területe sem. De az nagyon nem mindegy, hogy milyen ismereti szinten próbálsz valamit kihozni belőle. Ezért fontos, hogy képezd magad és csak olyasmibe fektess, aminek a működését és a kockázatait megértetted.

júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!