Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési felszólítás határidőt...

Fizetési felszólítás határidőt hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Fizetési felszólítás érkezett (hagyatéki díj). Azt íjra, hogy a jelen felszólítástól számított 8 napon belül fizessem ki.

Azonban nem voltam otthon amikor a postás hozta és eltelt azóta már 8 nap, most tudtam utána menni.

Ez vajon arra értendő, hogy amikro kézhez vettem a levelet onnan 8 nap, vagy attól 8 nap hogy ő megírta a felszólítást (a dátum a lapon)?



júl. 3. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
A postai kézbesítés után 8 nap.
júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tahát amikor sikerült átvennem a levelet?
júl. 3. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha te vetted át a postán a levelet, akkor attól a naptól.
júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
A kézbesítés napja nem számít bele. Tehát, a kézbesítést követő nap az első nap.
júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Mindig onnan számítjuk, amikor az értesítést róla átvetted. A következő napon indul az 1 nap.


Ha nem veszed át a könyvelt postai küldeményt, akkor beáll a kézbesítési vélelem, miszerint a posta 2. kézbesítési kísérletét követő 5. napon kézbesítettnek minősül még akkor is, ha azt sem tudod, hogy mi van benne.

tegnapelőtt 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!