Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem a interneten forróle...

Rendeltem a interneten forrólevegős fritőzt. Megkaptam, kifizettem a fuvarozót, kibontottam és NINCSEN benne magyar nyelvű használati utasítás!!! Nevetséges!!! Ez dühítő! Most mit tehetek? Küldjem vissza?

Figyelt kérdés
jún. 27. 10:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy dühös vagyok nem kifejezés!!! Az ember valóban jobban jár ha az üzletbe, vásárolja meg a gépeket, ahol a jótállást átveheti és megtudakolhatja, miképp is használhatja eme újdonságot! DE valóban: MIT TEHETEK ???
jún. 27. 10:28
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
2024-ben mindössze kb 10 másodpercet vesz igénybe a lefordítása, beírod a Google keresőbe a fritőz típusát és mögé írod, hogy "user manual" (mivel nyilvánosan elérhető ezek használati útmutatója általában PDF formátumban). Utána pedig bedobod egy GPT vagy egyéb LLM alapú mesterséges intelligenciának ami pillanatok alatt lefordítja magyar nyelvűre, ha a gyártó nem készített hozzá hivatalos magyar nyelvű használati útmutatót. Ennyi.
jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Írsz oda, ahonnan megrendelted, hogy küldjék meg e-mail-ben.

Vagy megkeresed neten.

Ha a fritőz egyébként jó, akkor én ezen nem akadnék ki.

jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
gondolom noname boltból rendelted ahol 10Ft-al olcsóbb mint nagyobb boltokban.
jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a miénkhez sem volt magyar nyelvű útmutató, de bekapcsoltam, van rajta egy időzítő meg egy hőmérséklet állítás.. nem egy agysebészet az üzemeltetése.

De ahogy #1 írta, lehet, hogy van hozzá útmutató neten, úgy még lefordítani is egyszerűbb. Ha nincs, akkor sem okozhat problémát manapság egy idegennyelvű tartalom lefordítása akár Google Translate segítségével okostelefon kamerájával.

jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy a 2-es írja. Kiguglizod a használati utasítást, berakod valami fordítóba és kész. Ne legyünk már 2024-ben ilyen életképtelenek, ha a gyakorit tudod használni, ez is menni fog.
jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szikszai.B ***** válasza:
100%
Én személyesen vásároltam egy tejhabosítót pár hete, abban sem volt használati utasítás. Felmentem a netre, beírtam a típusát, és megtaláltam.
jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BeefEater ***** válasza:
100%

Itt a használati utasítás:


1) Gratulál elektromos csellentyűcske megvesz.

2) Krumpli berak, gomb megnyom

3) Krumpli

4) Örül ízletes étel.



Na de a viccet félretéve: ha magyar kereskedőtől vetted, akkor kötelező, hogy legyen magyar nyelvű használati utasítás. Ha tényleg kell, akkor vedd fel a kapcsolatot a kereskedővel és kérd meg őket, hogy pótolják. Ha nem hajlandóak erre, akkor a fogyasztóvédelemnél érdeklődj ha tényleg elszánt vagy.

Ha viszont egy külföldi kereskedőtől vetted (mondjuk egy szlovák eladó Emagon), akkor te vagy az importőr és ezt a problémát neked kell megoldanod saját magadnak, a kereskedőre -ebben a példában- a szlovák jog vonatkozik, az meg nem hiszem, hogy előírja, hogy kötelező a magyar nyelvű dokumentációt.

jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Remélem magadra vagy dühös.
jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt "a interneten" vásárolsz:

- az impresszumban nézd meg, hogy magyarországi cég e a tulajdonos. És a telephely is az e, ahonnan küldik.

Az, hogy a hozzád hasonló lelkes amatőröknek magyarul is megcsinálják a lengyelek, szlovákok, románok a weblapot, az még nem jelenti azt, hogy fogsz kapni hozzá magyar nyelvű tájékoztatót csak amiatt, mert a honlap kegyes volt hozzád, és magyar nyelven vásárolhattál. Ne légy dühös! Ez a modern világ már csak ilyen. Ha felkészületlenül vásárolgatsz, könnyen ilyen aknákra lehet futni, de fentebb kaptál egy rakás ötletet, hogyan lehet a képzetlenségből, vagy tudatlanságból eredő hiányosságokat áthidalni. Légy kreatív inkább, mint dühös!

jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!