Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam hagyateki vegzest,...

Kaptam hagyateki vegzest, orokoltem egy földterület egy részét, nekem most ezzel mi dolgom van? Nevemre lett iratva automataba? Vagy mi a következő lépés vele?

Figyelt kérdés

jún. 25. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Elfogadod, ha nincs rajta adósság, mert akkor fizeted.


Utánanézed az önkormányzatnál, hogy mik a helyi rendelkezések.


Megtartod mint jó befektetést, nem herdálod el.

Nem engedaz semkit “beszállni” , mert lenyúlja a vagyonodat.

jún. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Kaptam hagyateki vegzest, orokoltem egy földterület egy részét, nekem most ezzel mi dolgom van? Nevemre lett iratva automataba? Vagy mi a következő lépés vele?"


Eddig nem tudtál az örökségről?


Akkor kerül a nevedre, ha a hagyatéki végzésben foglaltak jogerőre emelkednek (véglegessé válnak). Addig van módod felszólalni ellene. Le van írva, hogy milyen lehetőségeid vannak még jogerő előtt.


Ha nem teszel semmit, akkor jogerőssé válik, és elküldi a közjegyző a földhivatalnak a végzést, ami által örökség címén a nevedre kerül a földterület.

Onnantól kezdve azt csinálsz vele, amit csak akarsz ->

- műveled

- eladod

- kiadod haszonbérbe

- parlagon hagyod

jún. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Én is örököltem (380m2-es kivágott/ellopott szőlős 1/4-ed részét) a hagyatéki eltárás díja magasabb volt, mint a terület értéke, annak ellenére, hogy lemondtam róla ráment 19eFt-om.
jún. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jah de nem kell akkor a foldhivatalba bemenjek?

Vagy ez automatan van intezve?

Voltam a hagyatekin elfogadtam az orokseget, (bar ilyen 600k erteku, hagyatekin meg kellett fizessek vagy 80ezret)

jún. 25. 09:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp legyen gondozva, mert a büntetést is Rád szabják, mint tulajdonos, ha el van hanyagolva.
jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" de nem kell akkor a foldhivatalba bemenjek?"


Nem kell. A közjegyző "intézi" azt, hogy a nevedre kerüljön. Majd a földhivataltól kapsz róla értesítést, hogy már a tied.

jún. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!