Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan kér el ennyi pénzt a...

Jogosan kér el ennyi pénzt a villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Jogosan kér el ennyi pénzt?

Az elején nem kértünk tőle számlát, mert sehol nem kell elszámolnunk vele. Árajánlatkt nem kaptunk,sms-ben küldött valamit aposomnak, hogy mi mennyibe kerül majd. Így jött ki ez az összeg: 1.180.000 ft . Állítólag a kábelek nagyon drágák, 110nm-es házunkat kábelezte újra, újra hálozatolta, vagy nem tudom hogy mondják ezt. Spot lámpákat vett ,mert állítólag ő olcsóbban meg tudta venni, illetve kapcsolókat, de ezek mind benne voltak az árban azt mondta. Már 500ezret odaadtunk neki, most viszont ma fogja befejezni és azt mondta, hogy még +100ezerft lesz. Pedig előtte azt mondta, hogy nem is biztos, hogy kelleni fog mind az 1.180.000ft, majd attól függ mennyibe fognak kerülni a lámpák stb.

Nem szeretnék addig fizetni neki, amíg nem látom, hogy mi mennyibe kerül. Mert így olyan,mintha hasra ütés szerűen mondott volna egy árat. Késő lenne már számlát kérni róla?



jún. 21. 10:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb vill szerelő drágán dolgozik mert az átlag ember fosik az áramtül és egy kapcsolót vagy konnektort se mer szétszedni. Innentől kezdve a többség úgyis kifizeti, ezért mernek ennyire drágán dolgozni.

Érthető is vhol, kereslet, kínálat. Ha nem fizetnék meg, nem lenne kereslet erre az árra, olcsóbbak lennének.


Nahmost a másik dolog viszont az, hogy sokan átverik keményen az embert.

Nálam a gázkazán eph-ra kellett hívni szerelőt, hisz papírt csak így kaphattam rá.

Direkt odavittem előre a kazánhoz mindent. 6mm-es vezetékeket, külön kismegszakítót, FI relét, mert akkor az egész házon még nem volt.

Erre kijön a csávó (hát kiderült, h c kategória volt) és elkezdte magyarázni, hogy ez se jó az se jó, távol van a szonda, le kell verni újat, nem elég a 6mm, 10mm kell, stb. Kiszámolt mindent, a végösszeg 160e.

Egyértelmű volt, hogy átk...a a fejemet, mert nem vagyok hülye, addigra a fél házat átvezetékeztem, csöveztem már és a szerelvényeket is cseréltem, volt némi fogalmam, miből mennyi kell és mi az ára.

A papír miatt és az idő miatt belementem. Elkönyveltem, hogy ennyi lesz a papír ára, ez van.

Ki is hívott valami havert mint alvállalkozót aki megcsinálta. Az legaláb normális volt. És nem is tévedtem, az anyag felét se használta fel amit kikalkulált. Jah, persze a végén amikor kérdeztem, hogy számla esetleg? Arra, jaa, akkor az még 27%. Hát kösz nem.


Nálad kérdés, hogy mennyi vezeték mehetett bele a házba. Mondjuk legyen 500m a teljes vezeték hosz amit elhasznált, szorozzuk 3-al 2.5-es keresztmetszetre. Az 180e Ft. De ha belement 1000m, akkor is 360e Ft, legyen ennyi.

50db konnektor mondjuk 75.e Ft (ez se lenne kevés, 1500Ft-al számoltam, kisboltban ennyi, elektrikstore-ban olcsóbb)

20 kapcsoló 1500Ft áron 30e.

Számoljunk bele mondjuk még 60e wago-t, ki tudja.

Számoljunk 30 db 1000Ft-os kismegszakítót, az 30e

FI relé 15e

Elosztó szekrény legyen 25e

Kb 600e-nél járunk úgy, hogy szerintem eléggé túlszámoltam a dolgokat.

Kell még védőcső, gégecső, gipsz, szerelvény dobozok, lámpák. munkadíj, stb.


Szerintem túl van árazva a munka, de kb ki is jön az az "elv" amit a szakik tartanak, hogy a munkadíj az anyag ára pluszba.


Ne vagyok szagértő, szal lehet köpködni, de akkor leírhatja valaki, hogy mit számolok félre.


Mindenesetre azért az is kérdés ilyenkor, hogy mi volt a konkrét munka.

Kb az egész házat megcsináltam már, és valóban sokszor szopóroller, pl kivésni a valat, újracsövezni, stb. Ha valaki 1-2 segédmelóssal tolja, az is dob az áron, tény. Bár így is drága lenne szerintem.

jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

Mindig van kockázata, hogy ilyen jellegű munkánál felmerül plusz költség.

Normális ember ezt írásos ajánlat alapján számlával csinálja, így van helye jogorvoslatnak, ahogy a felmerülő plusz költségekről is könnyen lehet rendelkezni. Pl. melyik fél köteles fizetni tekintettel arra miért merült fel.

Te feketén dolgoztatsz, ezért így jártál. Szépen kifizeted és ennyi. Gondolj arra, hogy még mindig kevesebb plusz, mint az áfa lett volna.

jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%
Vizvezetekszerelok, villanyszerelok, mind egy nap alatt akarja megkeresni az egyhavi bevetelt!
jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Lehet hogy sok, nem tudom. Viszont ha kész van a munka és minden tip-top, akkor én nem rugóznék 100 ezer forinton. Nyilván bele kellene menni a részletekbe, hogy kiderüljön mi miatt kerül többe.


Megjegyzem van ennél sokkal rosszabb. Elvállal valamit egy adott összegért, és folyamatosan emeli az árat, egyre több előleget kér mindenféle indokkal, közben a munka meg nem halad. Mikor már elég sok pénzt kapott és nem kap többet akkor lelép, és otthagy mindent félben.


Tehát ha kész a munka és jó, akkor nem rugóznék túl sokat rajta. Viszont ha úgy kér többet hogy nincs kész vagy nem jó, akkor biztosan nem fizetnék. Megmondanám, hogy ha indokolt akkor rendben, de csak ha minden be van fejezve a megállapodás szerint.

jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom hol laksz de reális az ár.

Nálunk Alföldön olcsóbb.

jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

Összehasonlításképpen:


• Komárom-Esztergom megye

• 40 m2 lakótelepi lakás átvezetékezése, bővítés, kapcsolók, konnektorok cseréje

• Teljesítménynövelés -> 32 A

• Villanyszerelő (regisztrált) adott 750 ezer + anyagra ajánlatot (számla nélkül) + 85 ezer a teljesítménynövelés kivitelezése (szintén számla nélkül). Hellyel közzel mindenki hasonló ajánlatot adott.

• 85 ezret fizettem a teljesítmény növelésért (3 hónapig rohangáltam a szolgáltatóhoz, mert a papírmunka a regisztrált villanyszerelőmnek nem nagyon ment)

• A többit mi csináltuk meg (falmarás, átvezetékezés), és egy másik villanyszerelő 100 ezerért (számla nélkül) összekötötte, amit kell.

jún. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Elfogadta, hogy számla nélkül kifizettem a megbeszélt összeget, a párja még hisztizett( együtt dolgoznak) és úgy mentek el, hogy a pár dolog nem működött illetve egy dobozt széttörtek. :) nem tudta elmondani mit tartalmaz ez az összeg.
jún. 22. 12:07
 18/18 anonim ***** válasza:
Az azért durva...
jún. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!