Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendőrség foglalkozik 20 ezer...

Rendőrség foglalkozik 20 ezer forintos csalással?

Figyelt kérdés

Átvertek engem 20 ezerrel interneten a Marketplacen. Megvan az illető számlaszáma.


A rendőrség komolyan venne egyáltalán ilyeneket? Nem nagy összeg még az 50-et se éri el.



jún. 20. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jelentsd fel. Sok kicsi sokra megy. Nem csak téged verhetett át.
jún. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem te vagy az egyetlen áldozat. Jelentsd fel
jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha több feljelentés érkezik beazonosíthatóan ugyanarra a személyre, vagy cégre akkor 50.000 Ft felett már btk-s lesz.


A végét csak az fogja eldönteni, hányan és mekkora összéértékre követi el, üzletszerűen ( minősítő és súlyosbító tényező ) a csalást.


Jófogáson adogatta el a kamu cuccokat egy srác, pedig élsportoló volt.

Bíróságra én vittem anno, összesen 2,5 milliót csalt ki a kisértékű 50.000 alatti cuccokal,sok károsulttal. 2 év felett kapott és a böribe sem volt arany élete az arca, meg az "okoskodásai" miatt, pedig már számolgatta a napokat hogy év végére már otthon lesz...

jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És azóta mi lett vele?
jún. 20. 18:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mivel egyfelől miután elkerült, hónapok múltán az Intézetből már nem követhettem nyomon, másfelől már én sem ott szolgálok.
jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De a lényeg inkább az, hogy nem tudhatod hol tart, a nyomozás - ha tart már egyáltalán, és nem e éppp Te leszel az egyik aki miatt elindul az eljárás - . Vagy, ha tart, akkor a károsultak számát és az érték minősítését növeled tovább, nagy értékre elkövettt csalásra, vagy különösen nagy értékre elkövetettre.
jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Még szerencse, hogy kiírtad, hogy a 20 ezer még az 50 ezret sem éri el, én egy pillanatra azt hittem, hogy még több is.
jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azzal csak arra utaltam hogy általában 50 ezertől szokták konkrétan büntetni okoska
jún. 20. 20:11
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
50 ezer forinttól kezdődik a bűncselekmény, ami ez alatt van azzal a rendőrség nem foglalkozik.
jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!