Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaidőszak UTÁN szabadság?

Próbaidőszak UTÁN szabadság?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményt/tanácsot, segítséget szeretnék kérni. Jelenleg a három hónapos próbaidőmet töltöm egy áruházban, amiből már csak egy hónap van hátra. Rákérdeztem a szabadságra és azt mondta a főnököm próbaidő letelte után sem mehetek szabadságra (1 napra sem, se fizetett, se fizetetlen) a nyáron. Majd csak jövő januárban. A helyről annyit, hogy kasszázom, nincs légkondi(van, de nem kapcsolja be, mert spórol - állítólag télen nem lesz fűtés), nagyon meleg van, a kollégáim is nehezen bírják és a vevők is, állunk, pörgünk egész nap, mert a kasszázáson kívül folyamatosan csipogózni, címkézni kell, 5-6 nap x 8 óra, plusz 3 óra ingázás busszal, ahol szintén nincs levegő, gondolkodom a felmondáson, de jelenleg nincs másik lehetőség, ami jobb lenne, rosszabbul pedig nem akarok járni, viszont jó lenne egy-két plusz szabadnap, és szeretnék ezzel tisztában lenni. Állítása szerint jár szabadnap a ledolgozott hónapok alapján, amivel én (is)rendelkezhetek, de ezt csak januárban vehetem ki. Köszönök minden segítséget!

jún. 9. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetesen nem igaz. Az évre járó szabadságod (arányosítva ha jan 1 után kezdtél ott doglozni) a rendelkezésedre áll.


Ezt az év végéig ki kell adnia a munkaadódnak teljes egészében. Ráaásul a teljes szabadságodból 7 nappal te rendelkezel, azt akkor köteles kiadni a munkaadó amikor te kéred. A többit meg - jobb helyeken - amiben megegyeztek, rosszabb helyeken meg a munkaadó dönti el.

jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én próbaidőszak altt is elmentem.
jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Kitalalom.


Kinai.

jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet azonnal otthagyni, még most a próbaidő alatt.
jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk próbaidőszak alatt is lehetséges. Amit mond, hogy csak januárban mehetsz szabira törvény ellenes, szabadságok egy részével munkavállaló rendelkezik (persze ha be vagy jelentve).
jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket én is erre gondoltam. Eleinte 20 ezerrel többet mondott fizetésnek, aztán 10 ezerrel kevesebbet, végül most már 20 ezerrel kevesebbet keresek(mint amit a kolléganőm, és mint amit megbeszéltünk). Fix havibérben vagyok, következő hónapban 23 napot dolgozom, ill. van egy kolléganőm, aki elég durván beszélt már az első munkanapomon és a vásárlók is hozzám jönnek panaszkodni a személyét illetően, érik az a felmondás, mert egyre rosszabbul viselem ezt is és a meleget is, nincs levegő dolgot is. Úgyhogy igyekszem, hátha adódik jobb^^ Igen, egy nagyobb kínai áruház, 6 órába vagyok bejelentve biztosan, mert jött értesítés, 8 órában dolgozom. Köszönöm a hozzászólásokat!
jún. 9. 21:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Illetve még valami, amikor besétáltam ide az önéletrajzzal a kezemben nagyon kellett valami, mert máskülönben éhen haltam volna és már nem járhattam több interjúra és várhattam, hogy lesz majd valami...Csak azóta megváltoztak, kiderültek dolgok és nagyon megvisel, hosszú távon biztosan belebetegszem. Mivel van egy két ismerősöm, barátom, akik "rosszabb" helyen vannak, és azt mondták, igazából tök jó fizetést kapok és máshol sem jobb (ők nettó 220 ezret, egyszerűsített bejelentés, nincs szabadság, ugyanúgy kasszakezelés...emiatt folyamatosan dilemmázom. Az biztos, hogy érdekes dolog volt még, hogy első héten nem kaptam szerződést, mert a főnök elutazott...Akkor féltem, hogy fizetést sem kapok.
jún. 9. 22:01

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!