Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valahogy megoldható, hogy ne...

Valahogy megoldható, hogy ne a tartózkodási címemre jöjjenek a hivatalos levelek, hanem a lakcímemre?

Figyelt kérdés
Hivatali és egészségügyi okok miatt egyetemi kollégiumom van megadva tartózkodási helyként, viszont jobb lenne, ha otthonra érkeznének a hivatalos levelek. Adott esetben ezek azok a levelek, amiket nem is mindig vár az ember, és még ha a nemzeti konzultációról való lemaradás nem is bánt annyira, lehet hogy egyszer valami fontos levél nem jut el hozzám. Nem is tudtam, hogy ide küldenek ilyeneket automatikusan, amíg az egyik portás nem szólt, hogy jött nekem valami, de nem valószínű hogy mindig szólnak ilyen esetben.

jún. 8. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerre csak egy bejelentett lakcímed lehet. Akár ideiglenes, akár állandó. És arra az egy bejelentett lakcímre fognak érkezni a levelek, vagy esetleg nyiss egy postafiókot.
jún. 8. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyesével minden szóba jöhtő helyen jelzed, hogy az otthoni álandó lakcímre kéred a leveleket, vagy átirányítást/utánkövetést kérsz a postán negyedévre 15.000 Ft körüli összeg azt hiszem, vagy postafiókot kérsz a legközelebbi postán, aminek közel azonos a költsége.
jún. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapun szerintem lehet kérni, hogy az állam elektronikusan levelezzen veled


“ Egyszerre csak egy bejelentett lakcímed lehet. Akár ideiglenes, akár állandó.” Lakcíme ÉS tartózkodási helye lehet valakinek, az 2 cím.

jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Ideiglenes tartozkodasi hely .


Allando lakcim.


Ez a ketto szerepelhet a kartya egyszerre. Minden hivatal az allando lakcimre kuld mindent.

jún. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, pl a földhivatal a tartózkodási címemre küldött legutóbb levelet, annak ellenére, hogy elektronikus kapcsolattartásra vagyok kötelezett. A mammográfia behívó viszont a lakcímemre jött
jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden hivatalt bankot vegigjarsz es rakerdezel,h a leveleid hova kuldik .


Mindenhol beallithato,melyikee kapd.

jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1: Egyszerre lehet aktív lakcím és tartózkodás. Két lakcím-kártyával.


Levelek pedig oda érkeznek, ahová az ember kéri az adott cégtől. Nem is értem a kérdést vagy hogy ez hogyan történhetett enélkül.

jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

“ Egyszerre lehet aktív lakcím és tartózkodás. Két lakcím-kártyával.”


Nincs külön lakcímkártya a két címre, egy lakcímkártyán van mindkettő

jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!