Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a kilépő papírokat nem...

Ha a kilépő papírokat nem kaptam meg...?

Figyelt kérdés
A volt munkahely 2 hét elteltével sem küldte el a kilépő papírokat, a főnök azt akarta, hogy személyesen menjek be érte viszont nem tudok bemenni, kérdeztem hogy postán el tudja e küldeni (hiszen úgy tudom, köteles is lenne elküldeni..), de erre nem válaszolt. Mit lehet tenni?

jún. 4. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Párom fél év után sem kapta meg, a telefont sem veszik fel.
jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megye szerinti Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi osztálynak írj.

Pl. Bp:

[link]


A legjobb, ha e-papírt küldesz. Be fognak hívni tanúvallomásra és elindítják az eljárást.

jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen úgy tudom, köteles is lenne elküldeni..),"


Ez így igaz. Sajnos a munkáltatók jelentős része ezt az MT szabályt nem ismeri. Nem vagy köteles bemenni a volt munkáltatódhoz, ha már nem állsz vele jogviszonyban. Postán köteles elküldeni az iratokat és a béredet is (ha készpénzes bérfizetés volt nála), ha egyébként önként nem mész be érte.


A volt munkáltatómnak is én hívtam fel szíves figyelmét a fenti paragrafusra. Rácsodálkozott. Mondtam neki, amíg nem küldi a bérem, felszámítom rá a késedelmi kamatot, úgy csoszogjon. No meg ott van még a munkaügyi bíróság is, ha nagyon nem ér rá ilyen fontos dolgokra, hogy elindítsa lakcímemre a bérem. Pedig volt bankszámlám már akkor, de már csak azért sem... Legyen csak jó sok postaköltsége a nyomoréknak.

Következő héten jött a fizetésem postán.

jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Miután a munkáltatónak többször is megírtam, hogy nem tudok bemenni és nem is vagyok erre köteles, tovább kérdezgette hogy de mikor megyek, majd ignoráltam/letiltottam és egyből el is küldte postán. 😃
jún. 23. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Jé! Csak nem beleolvasott a Munka Törvénykönyvébe, hogy ilyen esetben mi a törvényes eljárás?


Postán kell továbbítania a nyilvántartásában szereplő lakcímedre.

jún. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatók általában ismerik az előírásokat, csak hozzászoktak, hogy az emberek jelentős hányada nem szeret kérni, alázkodni, főleg nem az egykori munkahelyén.

Sajnos van az pitiáner "ügyintéző" tipus, aki ezen élvezkedik, és Murphy-törvénye szerint biztos hogy ilyenhez kerül az ügyed.


Persze ez is csak addig lehetséges, amíg emberére nem akad. 😤

jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!