Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg az USÁ-ban bárki...

Tényleg az USÁ-ban bárki nyomtathat bankjegyet?

Figyelt kérdés

Régebben láttam erről egy műsort, és abban mintha az lett volna, hogy vannak bizonyos csoportok, akik csinálnak pénzt az USÁ-ban. Az nem dollár, de sok helyen elfogadják. Tudom, hogy kétszintű bankrendszer van, meg a jegybank rendelkezik bankjegy kibocsátási joggal, ezért is furcsállom ezt. Csak tényleg úgy rémlik, mintha ezt láttam volna egy dokumentumfilmben.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jan. 5. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
talán azt láttad hogy az USA-ban már vagy 100 éve nem vontak vissza egyetlen egy bankjegyet sem. vagy is van olyan hogy pl hawaii dollár amit a második világháború alatt nyomott a jegybank és nagyobb is mint a normál de még is rendes fizetöeszköz. szóval ha ilyennel találkozol is el kell fogandiuk mindenhol (az más kérdés hogy lehet többet ér mert ritka ). lehet ezt hallottad. ezért is nagyon nehéz pl a pénz hamisítást megakadályozni mert ezer féle bankjegy van.
2009. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


De sajnos én nem erre gondoltam. Erről hallottam én is. De ott emlékszem, hogy bement egy férfi egy üzletbe, egy nyomdában nyomott bankjeggyel, és még ki is volt írva a bolt ajtajára, hogy ők szívesen elfogadják a más fajta pénzt, mert több vásárlójuk is van, akik azt használják, és nekik ugye vissza tudják adni. Valami olyasmi ennek az egésznek a lényege, hogy az amerikai jegybank ezen pénzcsináló csoportok szerint ki akarják zsákmányolni az embereket, és ők nem támogatják ezt, ezért csinálnak saját pénzt.

2009. jan. 5. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
igaz, az egyik leghíresebb a liberty dollar. Bármilyet csinálhatsz/persze ez nem egyenlő a hamisítással/ és fizethetsz is vele, ha elfogadják tőled.
2009. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen furcsa, ma Magyarországon is bármelyik település kibocsájthat saját fizetőeszközt, amit a helyi kereskedők, iparosok elfogadhatnak, és ugyanúgy azzal fizethetnek is helyben.


Pár hete volt egy cikk, hogy az egyik falu el is kezdte az ügyintézést ezirányban.

2009. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!