Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akadt egy kis költeni való...

Akadt egy kis költeni való pénz, és arra gondoltam, hogy kipróbálnám a tőzsde világát. Előtte sosem tettem ilyet. Milyen platformot ajánlanátok? Nem feltétlen tartanám az instrumentumokat hosszabb távon.

Figyelt kérdés
Pénzügyi végzettségem van (főiskola), pénzügyi területen is dolgozom, ismerem az alapvető tőzsdei mechanizmusokat, alapfogalmakat, de még sosem kereskedtem.
máj. 24. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Fxopen, Victory modszer.
máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne is tedd! Szerencsejáték, abból is a rosszabbik fajta.
máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Először próbáld ki a "szimulációt". Több brókernek is van olyan felülete, ahol kapsz "játékpénzt" (pl. 1 millió dollárt papíron), amit aztán befektethetsz ugyanúgy, mintha valós pénz lenne. Ha néhány hónap után nyereséget tudsz összehozni, akkor óvatosan (ne legyél túl magabiztos, ne hidd azt, hogy okosabb vagy, mint mások, mert sokat fogsz veszíteni) elkezdhetsz valós, saját pénzzel kereskedni.

Pl. interactivebrokers

máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Jól írja, sok/legtöbb brókernél van demó számla lehetőség, ingyen és kockázat nélkül tudsz kísérletezni. Bár van aki szerint ez többet árt, mint használ, mert így nincs valós tétje a hibáknak. Ebben is van valami.


Interactive Brokerst sokan használják és megbízható cég, egész kedvező lehetőségekkel. Például van náluk TBSZ számla nyitási lehetőség, elég kedvező feltételekkel, így adó mentes lehet a bevételed, ha nem veszed ki onnan a pénzt 5+1 évig, viszont az 5 év alatt is ugyanúgy tudsz az első évben betett pénzzel kereskedni.

Van technikai kereskedésre is lehetőség, egész használható a grafikonjuk, viszont késleltetve mutatja az információkat (mint a legtöbb helyen), így napon belüli kereskedésnél bármiről lemaradhatsz. Az élő adatokra külön elő kell fizetni (máshol is, vagy a magasabb díjakban fizeted meg a naprakészebb információk díját).


Lightyear is népszerű, kimondottan kedvező költségekkel. Náluk is van TBSZ számla, ráadásul teljesen ingyenes is. Viszont LY hátránya, hogy a felülete inkább amatőr felhasználókra szabott, lebutított. Kezdőként ez akár előny is lehet, de nagyon könnyű meghaladni azt a szintet, hogy már kevésnek érezd. Technikai kereskedésre nem nagyon alkalmas. Rövid távon kereskedni nehezebb lehet.


A legtöbb másik brókernél (a drágább és nem feltétlenül jobb szolgáltatást nyújtó magyar bankokat leszámítva) nem nagyon van TBSZ lehetőség, ami az adó terhek miatt nem mindegy.


Ha komolyabban érdekel a tőzsde világa, akkor a technikai kereskedést mindenképp érdemes elsajátítani, mert anélkül tényleg nagyon könnyen szerencsejátékká válik minden.

Ebben sokat segíthetnek az Elemzésközpont cikkei és videói és Szoboszlai Attila mindennapos webinarjai: [link]

máj. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kereskedni szeretnél akkor első sorban ajánlom:


Adam Grimes - A technikai elemzés tudománya és művészete.


Bő 650 oldal, nem könnyű olvasmány kezdőknek, de benne van minden amit szerintem jobb ha tud az ember mielőtt éles számlával beleugrik a mély vízbe.


Bróker szempontjából személy szerint kerülném a kis brókereket vagy akik relatív csak pár éve vannak a piacon. További fontos információ az, hogy mennyi pénz összegig vállanak visszatérítési garanciát (ha esetleg valami probléma akad).


Nos nagy általánosságban, mindíg az a kérdés a kereskedéssel, hogy az egyén milyen stílust preferál személyiségétől és idejétől függően.


Swing trade (több nap/hét), vagy Day trade (napon belül 1 perc/ 5 perc/ 1 óra). Swingesek általában azok akiknek kevesebb kedvük vagy idejük van a gép előtt ülni és várni a megfelelő szituációkra. Előnye, hogy szinte bármelyik piacot választhatják hoszabb pozíciók tartására legyen ez szabályozott(részvény, index, kötvény, áru) vagy szabályozatlan(forex, cripto) piac. Hátránya, hogy általában nagyobbat kell kockáztatni és olyan piacok kellenek amik trendelnek, ugyan is oldalazó piacon nincs előnye a kereskedőnek. A Day tradesek olykor több órát kell aktívan figyelniük a képernyőt, hogy profitra tegyenek szert. Szinte csak a nagy forgalmú szabályozott piacok jöhetnek szóba tőkeáttétel, viszont itt szinte naponta nyílik lehetőség a pénz keresésre.


Tapasztalatom szerint a leg több ember Day trader szeretne lenni, mert könnyen becsábulnak a "gyors meggazdagodás" reményében. A valóság viszont ott kezdődik, hogy itt az emberek átlagosan 90% bukja a tőkéje 90% az első 90 nap alatt. Általánosságban a Day traderek 2-5% képes konzisztensen pénzt keresni hosszú éveken át tartó gyakorlás után és itt is beszélhetünk átlagosan napi 1-2% (néha 5%, extrém esetben 10%) profitról az alaptőkéhez képest. Hozzáteszem stresszes főleg a kezdők de még a haladók számára is. Itt szigorú stratégiákon alapuló szabályrendszer, money management és statisztikai előny kell.


Azt tanácsolom, hogy fogd meg az erre szánt pénz összeget és tedd el. Nyiss demószámlát olyan bórkernél ahol aktív használat mellet nem szűnik meg 30 nap (vagy meghatározott idő) után. A 4. válaszoló írta az XM et, ott úgy tudom nem jár le. A demóban tegyél olyan tőket(vagy közel olyan tőket), amilyennel élesben kereskednél és tapasztald ki, hogy neked milyen stílusú kereskedés jön be. Ha ez meg van, akkor nézd meg, hogy egy pár hónap elteltével a kereskedések milyen eredményt hoztak a demó számlán. Ha pozitív, akkor azt tanácsolom, hogy az erre szánt pénzedből csak nagyon kis összeget szánj rá arra, hogy megtapasztald, milyen érzés az amikor a igazi pénzel kell meghúzni a ravaszt. A teljes összeget már csak akkor vidd tőzsdére, ha megtanultál mint demóban mindt kisebb összeggel is profitot csinálni és nem csak 1-2 lakalommal, hanem nagyobb időtávban.


Végére pedig a tőzsde egy "Zero-Sum" rendszer. A nyereséged az valaki másnak a vesztesége és fordítva. A bróker oldalakon feltüntetett résztvevők 70-80% folyamatosan pénzt veszítők aránya valójában sokkal több. Olyan természetesen nincs, hogy nem veszít az ember, de valójában az emberek nagy részének a veszteségét a kis létszámban jelenlévő profik teszik zsebre. Ezért a konzisztens nyereséghez bizonyos értelemben nem azt kell csinálnod mint az átlag.


Hosszútávon pedig véleményem szerint, aki nem tudja elfogadni a tőzsdének a nehézségeit és gyötrelmeit, és egy hoszabb idő után sem mond semmit a grafikonon történő ármozgás, annak kín keserves történet itt folyamatosan pénzt csinálni. Ilyen esetben pedig még ott vannak a hosszútávú passzív befektetési lehetőségek, de ezt gondolom már ta is tudod végzettségedből kiindulva.


Sok sikert !

jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a tartalmas összefoglalót. Nagyon hasznos.

jún. 28. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!