Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szakmai gyakorlat bele számít...

Szakmai gyakorlat bele számít bejelentett munkaviszonyba?

Figyelt kérdés

máj. 23. 19:29
 1/7 anonim válasza:
100%
Attól függ hogy van e papírod róla, nem csak egyszerűen szakmai gyakorlat hanem rendes elismervény, licensz
máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami papírom azthiszem hogy van, hogy mikor kezdtem és mikor fejeztem be. Ez akkor érhet valamit esetleg?
máj. 23. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ez akkor érhet valamit esetleg?"


Konkrétan mire vagy kíváncsi? Hogy

máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát hogy ezzel lehet-e bejelentett munkaviszonyom.
máj. 23. 19:54
 5/7 Noren1989 ***** válasza:

Ezt megnézed szépen a tb bejelentéseknél.



"Bejelentett jogviszony ellenőrzése"

máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a piros tb kiskönyvembe bele van pecsételve a 10+ éve szakmai nyakorlaton külső vállalkozónál eltöltött időm.
máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A társadalombiztosítás nem terjed ki a hallgatói munkaszerződés alapján a képzési program keretében, illetve a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat vagy gyakorlati képzés során az intézményben, az intézmény által alapított gazdálkodó szervezetben vagy külső vagy belső gyakorlóhelyen foglalkoztatott hallgatóra.


Ilyen formán nem leszel tb. szempontjából biztosított, tehát "nem számít bele".


Viszont ha a szünetben dolgozol (nem a kötelező szakmai gyakorlatot végzed), ott már akár biztosítottá is válhatsz és az "már beleszámít" -> Már ha munkaviszony keretén belül végzed azt.



"Hát hogy ezzel lehet-e bejelentett munkaviszonyom."

Mivel erre nem a Munka Törvénykönyve szabályai az irányadóak, ezért ez nem munkaviszony lesz, hanem munkajogi jogviszony függetlenül attól, hogy hallgatói munkaszerződést kötnek veled erre az időre. Ami annyit jelent, hogy bérezésre jogosult vagy ugyan, de nem válsz tb.szempontjából biztosítottá.

Azt, hogy a nyugdíjhoz szolgálati időnek számít vagy sem, pontosan nem tudom, de véleményem szerint nem, mivel (nyugdíj)járulékot nem vonnak belőle.

máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!