Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv! Egy telekommunikációs...

Üdv! Egy telekommunikációs nagyvállalat call centerében dolgoztam. A cég nem fizetett műszakpótlékot. Most visszamenőlegesen is ki kell fizetniük, de olyan feltételeket szabnak, melyek nem reálisak. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Az ügyfélszolgálat 0-24 óráig működött, senkinek nem volt fix beosztása, mindenki akkor jött amikor mondták,h jönni kell, csak a műszakkezdések időpontjai voltak fixek (pl: 6, 7, 8, 9, stb...). A cég most hosszas huzavona után így nyilatkozik: "azon munkavállalók részére kerül kifizetésre a műszakpótlék, akik egy 3 hónapos időtartamot tekintve munkájukat legalább 4 kivétellel több, mint 2 órás eltéréssel kezdték meg."

Ezt inkorrektnek tartom , mert én például a legtöbb esetben a kevésbé népszerű 13:30-as illetve 15:30-as műszakban voltam, melyet legjobban érint a kifizetés. Mit tehetünk, mire hivatkozhatunk, hogy a rendes módon, minden munkavállalónak kifizessék a járandóságát. Én nem vagyok jogász, de véleményem szerint a pénztárcájuknak legkedvezőbb verziót szeretnék választani, nem ismerek olyan szabályt, ami alapján a kifizetésnek az Ő általuk megszabott módon kéne zajlania. Több száz ember érintett. Segítségüket előre is köszönöm!


2010. okt. 28. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
munkaügyi főfelügyelőségen ill. az érintett minisztériumtól kérjetek állásfoglalást....végső esetben meg munkaügyi per
2010. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs feltételhez szabva a műszak pótlék kifizetése, ilyen nincs!! Azt ki kell fizetni, ezt ők is tudják! Munkaügyi bírósággal fenyegetőzz, ebből nekik több káruk lenne.
2010. okt. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minek hatására kell kifizetniük?
2011. jan. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!