Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből lehetne egy kis plusz...

Miből lehetne egy kis plusz pénzt csinálni 2024-ben nem milliós befektetéssel? Leginkább passzív jövedelemre gondolok. Ami nem szerencsejáték.

Figyelt kérdés

"Annó" én is beszálltam a kripto bányászásba, amíg lehetett és volt értelme. Eth-t bányásztam. Nem nagy tételben, de amikor jó árfolyamon volt az eth akkor 150-200 ezer jött egy hónapba pedig "csak" 180 megahash-el nyomtam.

Amióta ezt az eth bányászást lelőtték, azóta nem nagyon találtam más "egyszerű" passzív jövedelem forrást. Olyat pláne nem, ami ekkora hasznot hozott volna.

Pedig most 2024-ben és a jövőben még jobban kellene valami plusz jövedelem, nem muszáj ekkora haszonnal de jó lenne valami.

Munkahelyen alig emeltek bért, miközben a kiadások annál inkább.


Viszont kifogytam az ötletekből. Miből lehetne passzív jövedelemre szert tenni 2024-ben?

Az ilyen szerencsejáték szerű dolgok (mint a bináris opció) hamar megtalálnak a neten azokkal nem is foglalkozom.

Elkezdtem a neten olvasgatni a tőzsdéről meg videókat is néztem de szerintem nagyon-nagyon sok melót bele kellene tennem ahhoz, hogy értsek belőle valamit és profitot termeljek..

Ami szerintem nem megy mindig, mert nekem a tőzsde tűnik annak, hogy ha valaki nyer, akkor valaki veszít és simán lehetek én az utóbbi.

Más "szerencsejátékot" is próbáltam már mint a póker, duplázó tippmix de még a "jó" stratégiával sem jók nem meglepő módon, hiszen végtére szerencsejáték. (Pedig mindegyikről rengeteget olvastam, teszteket folytattam és gyakoroltam hónapokig de a gyakorlatban valahogy mindig negatív jött ki)


Léteznek ilyen állampapír szerű dolgok, nem tudom annak mennyi értelme van.


Valami olyan jó, magas hasznot hozó dolog kellene mint annó az eth bányászás. Na de ilyet nem találtam.


De mint mondtam, nem kell akkora haszon legyen rajta mint a bányászáson, csak a lényeg, hogy egyszerű legyen mint a bányászás!

Nincsen kedvem évekig tanulni és gyakorolni mondjuk a tőzsdézést.


És millióim sincsenek befektetni.

Ilyen 100-200 ezret tudnék befektetni, valakinek valami ötlet?



ápr. 21. 21:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szóval azt akarjátok mondani, hogy csak a tőzsdével lehet jó passzív jövedelemre szert tenni?
ápr. 22. 11:04
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

@7


"Megveszel tbsz szamlan bitcoint 5 even at minden évben amennyit csak tudsz. 5 ev mulva a meglevoket atvezeted uj tbsz szamlakra. 10 ev mulva evente kiveszegeted a tbsz szamlarol. Ennyi. Milliardos leszel"


Tegyük fel, hogy veszek minden évben pl. 180e-ért bitcoint. (De lehet akár évi kétmillió is.)


Levezetnéd nekem, hogy hogyan leszek ebből 10 év alatt milliárdos?


Szóval ha mostanában kezdem, akkor 10 év múlva mennyinek kell lennie a bitcoin árfolyamának ahhoz, hogy 10 év múlva milliárdos lehessek belőle?


---



"cserebe nagyobb eselyel mintha barmi mast csinalnal"


Ebben biztos vagy? Tényleg nincs semmi, aminek gyorsabban emelkedik az árfolyama, mint a bitcoiné? Pl. részvények vagy valami egyéb? (pl. nvidia az elmúlt másfél évben kilencszereztt, kakaó az elmúlt fél évben négyszerezett.)

ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

@11


Nem.


MLM-mel is. (Rolf Kipp és sokan mások pl. ebből az üzletből lettek milliárdosok. https://www.youtube.com/watch?v=XkomMo_-GGk)


Írhatsz jó zenét esetleg jó könyveket, azoknak a jogdíja is passzív jövedelem. (Pl. J.K.Rowling megírta a Harry Pottert és milliárdos lett a jogdíjakból.)

ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Na, az MLM a bináris opció társa 🤣🤣

Legalábbis ami a bullshit kategória :D

MLM kalapom 😇🍾🥂


Mennyi idő mire beletanulok a tőzsdébe? Tanulás-aztán gyakorlás demo számlával?

Ez a részvényes dolog tetszik, ebben látok fantáziát.

Ez is kereskedés? Tehát veszek részvényt aztán eladhatom?

Vagy veszek részvényt és az után kapok járadékot?


Amúgy ezt a "tudni kell mikor kell venni és eladni" dolgot nem értem.

Oké, tudod mikor kell venni. De ha ezt a másik is tudja, amikor el akarnád adni jókor! Ki az a hülye aki pont akkor akarja megvenni?

ápr. 22. 12:35
 15/18 anonim ***** válasza:
41%

“Na, az MLM a bináris opció társa”


Szerinted lehet, ám a műfaját tekintve nem is hasonlít egymásra a kettő. A bináris opció valójában szerencsejáték, az Európai Unió területén tiltott.


Az MLM-et pedig neves gazdasági egyetemeken is tanítják, mint egy működő, modern kereskedelmi rendszert.

ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval azt akarjátok mondani, hogy csak a tőzsdével lehet jó passzív jövedelemre szert tenni?"


1000 egyéb lehetőség is van, a közösségi médiában, live streamekben, zenében rengeteg szponzorációs pénz van.


Én hobbiból kezdtem el zenét mixelgetni, aztán az egyik feltöltésemet megnézték több mint 1 millióan és berobbant a feliratkozóim száma, onnantól már csak megfelelő brandet kellett építenem köré és simán több százezres jövedelemmel rendelkezem úgy hogy azt se tudják hogy nézek ki vagy ki vagyok valójában csak egy "fantázianéven" ismernek.

ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
44%

Semmilyen "nem milliós befektetéssel" nem fogsz fityingeknél komolyabb passzív jövedelemre szert tenni, és egyébként sem passzív az itt felsorolt dolgok jó része. Tőzsdén daytradelgetés, mint passzív bevétel... jó vicc.

Kispénzű ember az aktív jövedelmén dolgozzon. A passzívon ráér gondolkodni majd, ha lesz miből.

ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%
100 ezer forint az max krvázni elég, de befektetni csak az idődet pazarlod.
ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!