Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire számít ez pimasz...

Mennyire számít ez pimasz dolognak? - vásárlás...

Figyelt kérdés

Van egy termék, amit online megvásárlok. Kerül mondjuk 10.000 Ft-ba. A termék beszerzését elindítják (várhatóan 2-4 munkanap). Idő közben kedvezményes lesz az ára, így tehát most már csak 8.500 Ft-ba kerül. Küldök egy e-mailt, hogy szeretnék elállni a vásárlástól, és rögtön utána leadok egy rendelést ugyanarra a termékre (ugyanazzal a névvel, címmel, számlázási címmel, bankszámlával (mármint ugyanarról fizetek)). Tehát nyilvánvaló, hogy spórolás miatt csinálom ezt a – nem is tudom milyennek nevezzem – dolgot, de mégis... korábban már leadtam egy rendelést, tehát már "megegyeztem" velük egy adott áron, ugyanakkor az elállási jog megillet engem...


Másik kérdés, hogy mit csinál ilyenkor a cég? Jogilag mit tehetnek? Illetve én megtehetem-e ezt? És egyébként is hogyan szemlélik az ilyen helyzeteket? Megbélyegzik utána a vásárlót (futár átvételről van szó, nem saját céges futár szállítja (de más lenne a helyzet, ha saját céges futár szállítaná vagy az átvétel személyesen történne? Valami szankció érne érte? Nem feltétlenül jogilag, hanem amolyan bosszú alapon.


Ezen kérdés alatt ne a giga cégekre, hanem a kisebb és kis cégekre gondoljatok!


Ha valaki esetleg céget birtokolna vagy történt már vele ilyen eset, annak a beszámolóját szívesen olvasom, de csak akkor, HA KULTÚRÁLT!



ápr. 17. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Én ebben nem látok semmi kivetnivalót. Meghirdették olcsóbban, Te inkább olcsóbban szeretnéd megvenni.

Fordított eset is előfordul: megrendelem a terméket 10ezer forintért, majd pár nap múlva szólnak, hogy bocsi, de ha kell, csak 12ezerért tudják szállítani (pedig úgy jelezték a webshopban, hogy elérhető), mert a beszállító árat emelt.

Szóval ha az utóbbi eset elfogadható, akkor az előbbi is.

ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne? Annyit azért lehet, hogy megtennék, hogy mondjuk a tesóm címére rendelném.
ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Fordított eset is előfordul: megrendelem a terméket 10ezer forintért, majd pár nap múlva szólnak, hogy bocsi, de ha kell, csak 12ezerért tudják szállítani (pedig úgy jelezték a webshopban, hogy elérhető), mert a beszállító árat emelt." - Ehhhh...Ilyet szerintem jogilag nem tehetnek meg. Ilyen történt veled? Melyik cégnél?


"Annyit azért lehet, hogy megtennék, hogy mondjuk a tesóm címére rendelném." - És, ha nem tudom más címére rendelni? Ezzel azt mondod, hogy valahol mégsem érzed igazságosnak a ezt a lépést. Ugyanakkor, amit 1-es írt, hogy "Én ebben nem látok semmi kivetnivalót. Meghirdették olcsóbban, Te inkább olcsóbban szeretnéd megvenni.", az nagyon is úgy tűnik – logikailag –, hogy megállja a helyét. Valahol jobban fogalmazta meg, mint én. Vagy csak mástól is kellett ezt a nézetet olvassam? Vagy az önigazolás felé hajlok kevés pénz lévén? Várok még más meglátásokat / megfogalmazásokat is.

ápr. 18. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:
3: Simán megtehetik, az automatikus visszajelzés még nem jelent szerződést, -ez a legtöbb webshop ÁSZF-jében meg is van írva- csak amikor már ténylegesen visszajeleztek, hogy szállítják.
ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon érdekes. Akkor viszont teljesen rendben van a leírt eset.


Az ÁSZF-ben milyen szöveget kell keresni? Valami jellegzetessége(ke)t tudsz írni, amivel gyorsan megtudom találni ezt a részt?

ápr. 19. 07:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Alzánál:

"A Vásárlót az Alza a szerződés létrejöttéről – a Vásárló által megadott email címre küldött – megerősítő emailben tájékoztatja. "


Tehát csak a megerősítő email megérkezése jelenti a szerződés létrejöttét, a megrendelés után egyből kiküldött automatikus visszaigazolás csak annyit jelent, hogy a megrendelés beérkezett.


Egyébként Internetes megrendelés esetén amúgy is megillet az elállás joga a szerződés létrejötte után is, azt még akár a termék átvétele után is megteheted 14 napig.


"A Fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet alapján a Fogyasztó indokolás nélkül jogosult a szerződéstől 14 napon belül elállni, melyet az Alza a fogyasztónak minősülő vásárló javára 30 napra terjeszt ki. Az elállási időtartam a szerződés létrejöttével kezdődik, ez a nap kezdődhet (ha a Felek nem rendelkeznek másként):"

ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A 14 napos elállási jogról tudtam.


Meglepett, de mindig van mit tanulni.


Köszönöm szépen a válaszodat és a rászánt időt! Szép estét!

ápr. 19. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!