Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tárolódnak valójában az...

Hol tárolódnak valójában az értékpapírok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy szélsőséges példával tudom leírni a kérdésem. Arra lennék kíváncsi, hogy valójában hogyan tudok hozzájutni az értékpapíromhoz, ha baj történik. Például veszek Apple részvényt az Interactive Brokers felületén. Aztán mondjuk egy idő után az IB csődbe megy, megszűnik a weboldal. Gondolom, ezzel még az Apple részvényeim nem tűnnének el.

Hogyan tudnám ezeket megtalálni, esetleg visszaváltani? Természetesen bármilyen értékpapírra értem. Köszönöm a válaszokat előre is.



2024. márc. 21. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Ha az IB csodbe megy akkor neked ott nem lesz semmilyen ertekpapirod. Ahogy a Queastorosoknak sem nagyon volt. Tehat ha ilyen csodben gondolkodsz akkor jo esellyel a papirodnak is annyi mert azt ok mar reg ertekesitettek csak te nem tudsz rola. Ahogy a Queastornal.
2024. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
felhőbe
2024. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, ha szerencséd van, akkor van az IB-nek biztosítása. És valamekkora összeget visszakapsz. (Utánanéznél ennek, amikor náluk fektettél be?) Ha nincs, akkor nagyjából kb. annyi...
2024. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Ezt itt hagyom, olvasgasd.


[link]


Eleg jol leirjak hogy mukodik egy brokerceg. Es hogy hogyan hasznaljak az emberek penzet, ertekpapirjait. Ami amugy tilos lenne.

2024. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Többen tévedésben vannak itt.


A részvényed és az abba fektetett pénzed nem a brókernél van.


A bróker biztosítása pedig nem a részvényekbe fektetett tőkédre vonatkozik, hanem a brókerszámládon szabadon várakozó pénzedre (tehát, amit nem költöttél el részvényvásárlásra).


A részvényben levő pénzed soha nem vész el, csak ha esetleg a részvény értéke nullára esik, tehát csődbe megy a mögötte álló vállalat.

2024. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

A reszvenyt is el lehet adni, persze torvenytelen a tulajdonos hozzajarulasa nelkul, de ez a legtobb bukott brokerceget kvara nem erdekelte.


Ha egy brokerceg becsodol akkor ott komoly financialis porblemak vannak es en nem nagyon ismerek olyan bedolt brokerceget aki ne nyult volna hozza illegalisan a befektetok penzehez. Tehat siman meg lehet hogy te azt hiszed van reszvenyed aztan kozben meg mar reg eladtak.

Ezt csinalta a Quaestor is. Belenyult az ertekpapirszamlakba, letrehozott egy fiktiv ertekpapirt kesobbi keltezessel es az igazit meg eladta. A befekteto azt latta hogy meg van az ertekpapirja kozben meg csak egy ev vegere keltezett "tratozas" volt amit folyamat tovabbgorgedtek. Kozben a Q eladta az ertekpapirt es a penzt elkoltotte.


Nem veletlenul lett annyi karosultjuk akik soha nem kaptak vissza a penzuket. Mert nem volt mit visszakapniuk. A vegen mar valami 10 hamis ertekpapirra jutott egy valodi. A hamisnak meg annyi erteke van mint egy darab fecninek.

2024. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha a broker csődbe megy, akkor semmi kár nem éri az értékpapírtulajdonod ugyanis a broker csak vezeti a számládat de nem rendelkezik az értékpapírjaiddal, a mérlegén kívül vannak.
2024. márc. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Ja mond ezt a Quaestor karosultaknak akiknek elloptak az ertekpapirjaikat.

Vagy ti buborekban eltek? Nem hallottatok errol?


Persze normalis korulmenyek kozott nem fordulhat elo, csak hogy ez korantsem normalis kornyezet. Az utobbi husz evben legalabb ot broker csodolt be es mindenhol illegalisan hasznaltak a befektetok penzet es ertekpapirjaikat.


A Q rendesen azt csinalta hogy pl eladta a reszvenyeket, es ugye osztalekfizeteskor sajat maguknak kellett kikalkulalni az osztalekot es azt irtak jova, viszont mivel nem volt birtokukban reszveny, az igazolast mar nem tudtak adni rola az adozashoz. Mindjart bemasolom. Tehat ha akarjak meg van a mod hogy eladjak a reszvenyed a tudtod nelkul es onnantol bszhatod.

2024. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Részvényekből is elég sok hiányzott, ezeket hasonló technikával, a T2 számlán átvezetve tulajdonították el. Ez még nagyobb kockázatot jelentett a cégnek, mivel trükközni kellett a Mol- és OTP-részvények osztalékfizetésénél: a részvénytársaságok név szerint a tulajdonosoknak fizetik az osztalékot – a brókercégen, ez esetben a QÉP-en keresztül –, és erről igazolást is adnak nekik, ami szükséges például az adóbevalláshoz. Az ellopott, nem létező részvények esetében viszont természetesen sem osztalékfizetés, sem igazolás nem volt. A problémát úgy oldották meg a QÉP-ben, hogy kiszámolták és kiutalták az osztalékot a hiányzó részvények esetén is, az ügyfeleknek pedig azt mondták, hogy „technikai probléma” van az igazolásokkal. Érdekes módon az ügyfelek közül kevesen panaszkodtak erre a problémára, és őket is sikeresen megnyugtatták a cégnél. Sose lett botrány"
2024. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Hintalow ***** válasza:

A questor meg hasonlókat azèrt nem szerencsès idekeverni, mert ott nem csődbe mentek ilyen szempontból èrintetlen állománnyal, hanem elbizniszeltèk az èrtèkpapìrokat saját maguk.

Egy rèszvènynek a tulajdonjogát nem kizárólag a bróker jegyzi, hanem maga a kibocsájtó is termèsztesen (máskülönben hogyan tudnának pl. közgyűlèst összehìvni) illetve az mnb is.

2024. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!