Árverésen megéri lakást, házat vagy inkább tulajdoni hányadot jó nyomott áron venni?Ha nem beköltözhető de 25 vagy 50% tulajdonrészen kb.75%-ot spórol valaki, tehát negyedét fizeti mint amit érne, csak évekig kell várni?
Figyelt kérdés
2024. márc. 17. 14:41
1/8 A kérdező kommentje:
Rezsi tartozás nem tehető rá, ugye? Az azé, akinek a nevén vannak a mérőórák?
2024. márc. 17. 14:42
3/8 A kérdező kommentje:
2 Hogy érted?
2024. márc. 17. 16:31
4/8 anonim válasza:
Ezekre az ingatlanokra olyan bejegyzések vannak, hogy holtig tartó haszonélvezeti jog és társai. Én nézegettem egy időben a Nav oldalán, de arra jutottam hogy nem éri meg ezekkel foglalkozni. Több az utánajárás és az intéznivaló vele. Lehet a hasznait soha nem tudja kihasználni, aki ilyen ingatlant vásárol és csak áll benne a pénze. Nyilván ha valakinek sok felesleges pénze van és tud az ilyenekkel foglalkozni vagy lát benne fantáziát, akkor természetesen tegye. De inkább az önkormányzati árveréseket nézném, azok egy fokkal jobbak. Nincsenek beterhelve a tulajdoni lapon mindennel is, de az áruk is valamivel magasabb.
5/8 A kérdező kommentje:
4 Köszönöm! Ahogy a mondás tartja:olcsó húsnak híg a leve.
2024. márc. 17. 17:12
6/8 anonim válasza:
Bírósági árverési oldalon lehet 1/1es, teher mentes ingatlant venni.
A kikiáltási ár alatta van a piaci árnak, de általában felverik a piaci szint köré. Szóval ugyan ott vagy mintha megvettél volna egy lakást a tulajtól.
Bivalybasznádi falusi házakat talán vehetsz olcsón. De azzal (szerintem) csak gondot veszel a nyakadba.
Tuljdonrészt vásárolni meg mi értelme van? Semmi.
7/8 anonim válasza:
Az 1/1-es, tehermentes és beköltözhető tételeket - mint az előttemszóló is említette - annyira felverik a licit végére, hogy már szinte meg sem éri a procedúrát végigcsinálni. Ez Budapestre fokozottan igaz.
8/8 anonim válasza:
minden tartozás törlődik egy árverés után (kivéve a víztartotás) ,DE akkor is csak résztulajdonos vagy , mindegy milyen arányban. további tartozást csak arra részre tudnak halmozni ami a nevükön maradt. illetve a vizet fogják addig pocsékolni amíg el nem zárják. birtokon belül , azaz birtokba venni az ingatlant csak ha a többi részét is megvetted akkor fogsz tudni, másik lehetőség ha el akarják adni hogy a hányadod arányábam kapsz a vételárbó és neked is alá kell írni az adásvételit. ha kiforgatni akarnak és alacsony áron eladni akkor megveszed szemfülese, ha drága akkor meg aláírod és felmarkolod a részed
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!