Saját, jó, élő példák melléktevékenységre, "side project-re", "átállásra"?
Gondolok itt olyasmire, hogy valaki 26 évesen kitalálja, hogy a meglévő munkája MELLETT kitanulja (pl.) a cipész mesterséget, néhány éven belül kitanulja, lesznek kisebb-nagyobb megrendelése, majd saját műhelye, végül teljesen áttér erre és sikeres cipészként éli tovább az életét.
Vagy az ilyesmi mindig bukással jár, kiderül, hogy nincs rá elég tőke, szabadidő, támogató környezet, az ember csak fárasztja magát, és legjobb esetben is visszatér az eredeti szakmájához, ahol szépen lassan elfelejti az álmait.
Sarkítok, nyílván, de ezt a 2 szélsőséges utat látom magam előtt.
Az elsőnek van realitása? Szerintetek? Bármi jöhet!
Anyukám amikor én meg tesóm még picik voltunk, pincérnőként meg pultosként meg ilyen helyeken dolgozott és mellette tanult X dolgot, majd azonnal ahogy tudott, elkezdett abban dolgozni és már 30 éve vállalkozó és ugyanazt csinálja.
Annyiban más ez a sztori, hogy talán könnyebb volt elindulni vállalkozóként akkoriban, nem volt eleve annyi konkurencia, persze internet nélkül hirdetni is nehezebb volt. De lényeg, hogy időt szánt arra, amit akart csinálni és szerintem ez a legfontosabb lépés, csomóan ott buknak el, hogy idő előtt feladják. Ha nem próbálod meg és csinálod addig, amíg nem érzed, hogy ez fixen bukó, akkor örökre elégedetlen leszel.
Szerintem is! Iskola pipa, gyakorlat pipa (illetve folyamatos, ahogy a tanulás is.) Egyelőre ott tartok, hogy ez egy drága hobbi, amire időm még épphogy, pénzem szinte semmi. Energiám meg lenne, sőt, ez tudna nekem energiát is termelni, ha teljes állásban ezzel foglalkozhaznék.
Elakadtam, de minden ilyen kommentet, amit írtatok, szívesen fogadok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!