Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történt a magas kamatot...

Mi történt a magas kamatot fizető állampapírokkal?

Figyelt kérdés
Amikor legutóbb vettem 16%-osak voltak, most a legmagasabb 9.90%. Érdemes most venni (esetemben a kamatokat visszafektetni), vagy várjunk?

2024. jan. 28. 09:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
40%
1% visszaváltási díj van, szóval oké akkor csak 15%, de legalább sikerült megfognod a lényeget. Ja nem. ne égesd már magad.
2024. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 krwkco ***** válasza:
50%

"Érdemes most venni (esetemben a kamatokat visszafektetni), vagy várjunk?"

Nem valószínű, hogy 9,9%-osnál magasabb kamatú kapható lesz a belátható jövőben az állampapírok között.

2024. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állam elkezdte erőteljesen az állampapír felé terelni az embereket. Több féle fizetett reklámkampányt is indítottak, mellette a legtöbb más befektetési formára új adót vetettek ki, hogy minél több befektetőt az állampapír felé tereljenek. A bankokat kötelezték, hogy tájékoztatókat küldjenek minden ügyfélnek, hogy mennyivel járnak rosszabbul a nem állampapír befektetéseikkel, mintha állampapírba fektettek volna.


Ezek mellett elkezdték a régebbi, kedvezőbb kamatozású állampapírokat kivezetni és olyan új állampapírokat vezettek be helyettük, amiknek a kondíciói kisebb lépésekben egyre kevésbé kedvező, mint az előzőek. Valószínűleg ez a trend folytatódni fog majd. A következő állampapírok még ennyi kamatot sem fognak majd fizetni, mint a most kaphatók.


Hogy érdemes-e a mostaniba befektetned, azt neked kell mérlegelni. Ha fontos számodra, hogy az állampapír tőke garantált és mellé viszonylag biztos hozamú, akkor fektess állampapírba, mert ilyen feltételekkel nem találsz mást.


Általában a TBSZ-t szokás ajánlani az állampapírok helyett. Ismerkedj meg a működésével.


Ha a nagyobb hozam lehetősége megér neked némi kockázatot (és lehetőleg rendelkezel elegendő pénzügyi tudással, hogy azt is mérlegelni tudd, hogy ez a kockázat mekkora és hogyan működik), akkor keress más befektetési formát.


Tőzsde, arany, kripto, stb. Mindnek meg vannak a maga kockázatai, ismerd meg őket.

2024. febr. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!