Hány havi tartalékkal érdemes nekifutni egy albérletnek, ha nincs rendszeres bevételem?
Semmi értelme albérletet kivenni rendszeres jövedelem híján.
Az albérlet és a rendszeres jövedelem azért jár kéz a kézben, mert az élet egyik alapvető szabálya, hogy ott éljünk, ahol szükség van ránk, hasznosak vagyunk. Amíg ez így van, mindig bőven fedezni fogja a jövedelmünk a lakhatási költségeket. Ilyen esetben viszont, ha csak “foglaljuk a helyet”, mind a saját, mind a társadalom erőforrásait pazaroljuk, ami nem fenntartható.
Szóval jobban jársz ha elsőként megtalálod a helyed a világban (ahol tudsz mit nyújtani rendszeres jövedelmet szerezve ezzel), és ott veszel ki albérletet(, vagy ha egy életre kifizetnéd előre a lakbért, akkor egy saját lakást/házat).
Mint volt ingatlanos.
- Manapság, pont a fajtád miatt, sok kiadó kér jövedelemigazolást.
- Albérlet ugye úgy indul általában, hogy 2-3 havi kaució + az a havi bérleti díj. Ezt egyben kell letenni. + Erre jön a beköltözési költségek, mint szállítók, új cuccok a konyhába, WC ülőke, hosszabbítók... (Direkt írok ilyen apróságokat, mert együtt bizony simán kiadnak 100-200-at!
- És ugye e mellett amennyit tudsz félrerakni.
Az 1. meg hiába van lepontozva, igaza van!
-
(Hiába pontoztok le parasztok, üdv, #1)
A kérdésedre tárgyilagosan válaszolva:
Szükséges “tőke” =
+kaució
+nettó pénzkiáramlás addig az időpontig, amíg az el nem éri a nullát.
Adatok hiányában erre a kérdésre nem lehet válaszolni.. mégis mit jelent a rendszertelen bevétel meg némi tartalék?...
mondjuk aki 2 millát írt fél évre azért kicsit erősen túloz, persze kérdés milyen életszinvonalat akarsz magadnak. Nekem megvan 60-ból a havi kaja, de nem étteremben eszek, hanem főzök.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!