Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek 20 milliárd a nettó...

Akinek 20 milliárd a nettó bevétele az milyen szinten áll?

Figyelt kérdés
Ha van egy adott egyén, akinek a net worth-e 20 milliárd forintnyi USD évente kb, az milyen szinten áll kb? Az mennyire nevezhető gazdagnak? (USA)
2023. nov. 28. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Termeszetesen ezzel mindenhol a top 1% top 1%ában lenne. Hülye kérdés.
2023. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy listát, hogy ki a 100 legjobban fizetett híresség, megtaláltam hanyadik, így nagyjából be tudom lőni mennyire gazdag :D
2023. nov. 28. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudod belőni, mert a nettó bevétel semmit nem jelent. Az nem azonos a jövedelemmel. Mennyi a költsgée, mennyi az adófizetési kötelezettsége?
2023. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

#3


Tudod értelmezni a nettó szót? :D


Egyebkent ha fele ennyi lenne is hipergazdag lenne

2023. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

4, és te a bevételt?

A nettó pusztán áfa nélkülit jelent. Ellenben a bevétel nem azonos a jövedelemmel.

2023. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

#5


"Ha van egy adott egyén"


Cégnél igazad lenne. Magánszemélyeknél normális ember nem referál adózatlan bevételre nettóként.

És azért gondolkodtam és beszélgettem már a témáról korábban is, több mint 10 éve vagyok egyéni vállalkozó, és két nyereséges cégem van.

2023. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

6, én meg könyvelő vagyok.

Egyéni vállalkozónál a nettó bevétel pont azt jelenti, mint társas vallalkozásnál. Az áfa nélküli árbevételt.

2023. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

#7


Nem vállalkozóról volt szó, hanem egyénről.

Normál esetben, ha egy egyénnek X-el növekedik a nettó vagyona évente, akkor ott már rég túlvagyunk az adózáson. Erre használják a bruttó kifejezést azok a könyvelők, akik nekem dolgoznak:D


De akkor szerinted mondjuk 14 milliárd adózottnettó (vagy nem tudom akkor hogy hívnád ezt, találj ki valami terminológiát a szuperbruttó, bruttó, és nettó utáni stádiumra. Omeganettó?) az jelentősen másik gazdagsági kategóriába esik, mint a 20 milliárd? Erre utaltál a #3-as hszben. Vagy csak okoskodni akartál? Nagyjából mit tippelnél, egy 100.000 fős mintán hányadikról hányadik helyre taszítja vissza az SZJA fizetés?

2023. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen valószínűleg ilyen hírességeknél nehéz megbecsülni a valós vagyoni helyzetüket, még gondolom lehet ők maguk sem tudják már pontosan mennyi pénzük van. Csak arra voltam kíváncsi ez ugyan elég gazdagnak számít e már.

A kérdésben szereplő egyén amúgy Shawn Mendes, rá voltam kívncsi.

Ő a 39. a legjobban fizetett hírességek listáján, de pl Rihanna nettó bevétele 1.4 milliárd USD = 480 milliárd ft, ahhoz képest meg ez "kevésnek" tűnik.

Nehéz elképzelni ekkora gazdagságon belül milyen különbségek vannak.

2023. nov. 28. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Most net worth (azaz nettó vagyon, ami egy időpontban fennálló állomány) vagy net income (ami egy időszak alatti forgalom)? Itt inkább ezek keverednek a kissé idétlen kérdésben nem az adózott/adózatlan kategóriák.
2023. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!