Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt férjem szerint hiába...

Volt férjem szerint hiába megyek bíróságra nem fogják a gyerektartást emelni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 7 éve váltam el. Három kiskorú gyermek van. Egyik súlyosan értelmileg sérült . Volt férjem az alap 8 órás minimálbérre van bejelentve. 7 éve 60 ezer forintot állapítottak meg a három gyerekre.Ő két éve ezelőtt beadta , hogy hármukra 39.000 ft-ot akar fizetni ekkor megemelték neki 66.000 forintra . Az akkori minimálbér 50 százaléka.



Ő maradt az ingatlanba. Én időközben hitelből építkeztem. Válásnál nem volt mit elosztani, mert a ház is a gyerekek nevén van amibe él a párjával.


Én egyedülálló vagyok . Nettó bevételem mindennel együtt havi 600 ezer forint. Ebből a hitel plusz rezsi , illetve a gyerekek iskolai étkeztetése havi 250 ezer.


A többi kiadás ezen felül. Gyermektartáson felül soha semmi másban nem támogatta őket. Sőt lassan 1 éve már csak a legkisebbet viszi magával kéthetente 1 hétvégére.


Most a minimálbér bruttó 266.800 Ft


Ennek a nettó 50 százaléka 88.000 Ft lenne .


Van esélyem emeltetni? Vagy engedjem el?



2023. nov. 26. 20:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
72%

3 gyerekre 50% jár, igen.

Nem is értem, mért kell újra meg újra bírósági döntés arról, hogy inflációkövető vagy munkabérkövető legyen a tartásdíj.

Nekem életszerűtlen, hogy fix összegeket ítéljenek meg ebben a gazdasági környezetben.

Az egyéb jövedelmet nem tudom, hogyan lehetne bevonni a tartásba.

2023. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Van egy 50%-os törvényi limit, afölé nem mehet semmilyen esetben. Ha hivatalosan dolgozik, es keres ennyit (lehet részmunkaidő/közmunka, stb. is), akkor valószínűleg elérhető a 88k.
2023. nov. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!