Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismerősömnek segítek egy...

Ismerősömnek segítek egy fürdőt burkolni, mit illik ilyenkor kérni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó ismerősöm.


Megkért, hogy segítsek neki kiburkolni egy panel fürdőt, mert ezzel foglalkozom évek óta. Körülbelül 3-4 napot vesz igénybe.


Még nem esett szó, hogy mennyiért burkolnám ki neki.


Nem szeretnék túl nagy összeget sem mondani, de azt se akarom, hogy 0-ra jöjjek ki, hisz nekem is van útiköltség, szerszám kopás, időm elmegy, stb.


Hogy tudnám ezt vele tudatni, vagy előre beszéljük meg, mennyi az annyi, vagy arra gondoltam a végén bemondom neki " amennyit gondolsz majd utalsz ". Csak attól tartok ne hogy 20 ezer forintot utaljon😂.


Egyébként van pénze, de nyilván nem szeretném lehúzni, csak nekem is szükségem lenne a pénzre családapaként, főleg hogy egy másik munkám emiatt várat magára (jövő év eleji határidős, tehát végzem vele).


Ti mit tennétek? Köszi!



#ismerős #burkolás #lakásfelújítás ismerősnek #fürdőszoba burkolás
2023. nov. 18. 19:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, ha te pénzért akarsz dolgozni, akkor azt nem segítésnek hívják, hanem munkának. Neked kell mondani a tarifádat. Józsi, elvállalom, ennyiért és ennyiért.
2023. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Akkor mondd, hogy nem tudod vállalni, mert tele vagy melóval.
2023. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Na most a helyzet a következő. Ha egy ilyen munkát bármely burkoló mondjuk 1.000.000 Ft-ért végezne el (csak mondtam egy számot), és te elvállalod 800-ért, az pénzügyi szempontból semmiben nem különbözik attól, mintha ezalatt a 4 nap alatt te megcsinálnál egy másik munkát 1 millióért, ő megcsináltatja ezt mással szintén 1 millióért, majd te adsz neki 200 ezret, mert “ismerősök vagytok”.

Lehet, hogy én vagyok a kelleténél garasoskodóbb, de én úgy szoktam csinálni (igaz, más jellegű a munkám), hogy ami nagyon max. 3-4 órába belefér, azt ingyen elvállalom (értsd: csak az anyagköltség árát kérem el, ha az számottevő összeg), ha van rá időm, de ami ezen túlmutat, ott megmondom, hogy bocs, ennyi az ára, és maximum adok belőle 10-20% kedvezményt ha éppen olyanom van. De az se várható el, hogy nullszaldósan dolgozzak majdnem egy hétig, miközben pénzt is kereshetnék, ha nem az ismerősömnek dolgoznék.

2023. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
90%
Nem kérnék semmit vagy előre tisztáznám vele, hogy mennyiért dolgozom.
2023. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4-es te akkor ingyen dolgoznál az ismerősödnek 4 napig is reggeltől késő délutánig, vagy csak ideirtad mert miért ne? :-)
2023. nov. 18. 20:26
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Hát jah, vagy ne kérj semmit vagy amennyiért elvállalod, ez rajtad áll, nincs olyan h illik.
2023. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Mit jelent az, hogy ismerős? Barát? Én egy jó barátnak ingyen megcsinálnám, de van kb. 4 jó barátom.

Egy ismerősnek semmiképp nem dolgoznék ingyen, de még anyagárban sem. Örüljön, hogy ismer egy megbízható embert, aki normális árban fog neki segíteni és nem bssza át, a szakikkal való tapasztalatom alapján már ez is segítség.

2023. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Sógoromnál szokás, hogy segít ennek, annak, cserébe neki is segítenek.

Nekem pl a kocsimat csinálta sokszor, lebontott egy kéményt, időnként elvisz innen sok fa hulladékot eltüzelni, stb.


Cserébe én is segítek neki informatikai dolgokban, vagy van, hogy furavoromm, elhozok neki valamit, egyebek. (bár én is szinte minden szakmunkát már magamnak végzek).


Tehát ahol ilyen szintű ismerettség megy, ott érthető, hogy nem kér semmit, mert cserébe ő is kap viszonzást.

2023. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8) Érthető de itt az oda vissza segítek része nem működik. Értem mire gondolsz. ;)
2023. nov. 19. 02:22
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, te tudod, hogy mennyire éri ez meg neked. Ebben dolgozol, tehát tisztában vagy az árakkal, munkadíjakkal. Mivel ismerős, és nem megbízott a munkával, hanem segítséget kért tőled, ezért maximum engedményt adjál neki.

Ha nem felel meg neki, akkor megköszöni, és mástól kér segítséget. Ettől még nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen.

2023. nov. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!