Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből élnek az alkeszek meg a...

Miből élnek az alkeszek meg a súlyos betegek?

Figyelt kérdés

Én is voltam komoly beteg de dolgoztam mert a táppénzből nem jött volna ki az albérlet.

Már van lakásom. Beadnék egy év lazsálást, de nem tudom miből fizetném a rezsit, ételt, egészségügyi kiadásokat, tb-t, ha valami elromlik...

Egy csomó kocsmatölteléket látok nap mint nap. Fix hogy azok az arcok nem dolgoznak pedig 40 alatti is simán van köztük. Talán rá kéne kérdeznem.

Bartos Cs. pl. miből él.

Nem akarom elinni az agyam csak pihizni, rekreálódni. Semmi fancy. Csak otthon a sorozatok, 12 órákat aludni. Nem értem mások hogy tolják.


2023. okt. 31. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég naív kérdés... Az hosszú távon munkanélküli emberek - tök mindegy, hogy alkeszok-e vagy sem - segélyekből, ha nyugdíjas, akkor nyugdíjból és alkalmi munkavállalásból élnek. Ha ebből nem jönnek ki, akkor pedig jön a vagyonuk fokozatos felélése, rokonok/barátok kihasználása.
2023. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan munkát, amit élvezel, vagy olyat, ahol pihenhetsz, például portás, recepciós, akármi.
2023. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Én is voltam komoly beteg de dolgoztam mert a táppénzből nem jött volna ki az albérlet. Már van lakásom. Beadnék egy év lazsálást, de nem tudom miből fizetném a rezsit, ételt, egészségügyi kiadásokat, tb-t, ha valami elromlik..."

Sántít a téma. Miből vettél lakást, ha előtte az albit is alig tudtad kifizetni. Aztán hopp, lett egy lakásod és azóta, hogy már nem kell albit fizetned, nem tudtál félretenni annyit, hogy ha akarsz, akkor egy évet nyugodtan lébecoljál.

Ennek fuss neki újra! :)

2023. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

"Miből élnek az alkeszek meg a súlyos betegek?"

Nem élnek, csak tengődnek. Nagy különbség!

2023. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3: Örököltem, de nem ez volt a kérdés lényege

2023. okt. 31. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor is kapd össze magad, ne csak létezni akarj, hanem fejlődni, előre jutni az életben. Az nem a fejlődésedet szolgálja, ha nincs életcélod, csak az, hogy 12 órákat alszol. Az életed felét átaludnád.
2023. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bartosnak a "befogadói" / rokonai nyomják a médiaszerepléseit meg azok is támogatják.


Az egyéb alkeszoknál 5 évvel nyugdij előtt már "védett korban" vannak, ez azt jelenti, hogy ha nem találnak melót akkor ha elmennek segélyre azt nyugdijig fogják kapni (akár 5 éven át, most ez olyan havi 75 ezer körül van), ha találnak melót akkor nyugdijig nem rúghatók ki, csak nagyon nyomós indokkal.


Amúgymeg évi 86 liter pálinka főzhető legálisan (az még 3-4 ezerrel számolva s több mint 300 ezer ft) Ezek meg sokkal többet összefőzögetnek meg elboltolnak egymás között szerintem, meg vannak ott más mutyik is.


Ismerek vidéki alkeszt aki eladja a fát amit kap az önkormányzattól szociális alapon, és inkább nem tüzel, vagy szeméttel tüzel, de pénze legyen piázni... Szóval megoldják hidd el!


Kb ebből éldegélnek...

2023. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alkalmi munkákért kapnak annyit, 2-3 ezret naponta, néha 5 ezret, amiből a napi kétliteres kannás bor meg van. Kaját meg kapnak az önkormányzati konyhán kedvezményesen tizen-egykét ezerért havonta, vagy eszik zsíroskenyeret vagy főtt krumplit.
2023. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Újpesten van népkonyha is 3 vagy 4 ezer ft egy hétre a napi menü amiben 2 adag kaja van / nap.
2023. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!