Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kereskedelemben a jogszabály...

Kereskedelemben a jogszabály szerint jár vagy nem jár a havi egy teljes szabad hètvège?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan keressem neten, ezèrt remèlem tud valaki èrdemben segíteni. Bolti dolgozó vagyok.

Règebbről úgy emlékszem hogy a jogszabály szerint a dolgozót megilleti a havi egy szabad hètvège. Mostanra úgy hallottam, módosult a jogszabály ès havi egy nap szabad hètvègi nap jár csak.

A főnökasszony sajnos egy munkamániás ember aki nem mellesleg ott tesz keresztbe a másiknak ahol csak lehet. Mert ő van magasabb pozícióban ès a kisebbet nyugodt szívvel taposhatja el...


2023. okt. 11. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, még mindig érvényes a havi egy teljes hétvége szabad. Azaz szombat, vasárnap.
2023. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem az számít, hogy bolti dolgozó vagy, hanem a munkaidőbeosztásod.

Egyenletes, vagy egyenlőtlen munkaidő beosztásod van? A bolt egyműszakos, vagy többműszakos? Munkaidőkeretben van megállapítva a munkaidőd?

2023. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
2# Ennek semmi köze a munkabeosztáshoz. Havi egy hétvége törvényileg kötelező kiadni. És túlórában sem számolható el. Más kérdés hogy sok melóhelyen törvényellenesen alkalmaznak munkavállalókat.
2023. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

↑ 3-as válasz írója! (2023. okt. 11. 10:16)

Miért nincs köze a munkaidőbeosztáshoz?

„105. § (1) Hetenként két pihenőnapot (heti pihenőnap) kell beosztani. A heti pihenőnapok egyenlőtlenül is beoszthatók.

(2) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén hat egybefüggő munkanapot követően legalább egy heti pihenőnapot be kell osztani.

(3) Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén

a) a megszakítás nélküli,

b) a több műszakos,

c) az idényjellegű tevékenység

keretében foglalkoztatott munkavállaló számára havonta legalább egy heti pihenőnapot be kell osztani.”

2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről hatályos szövege.


A havonta legalább egy heti pihenőnap az nem havi egy hétvége.

2023. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A munkarendem kusza. Van hogy megvan a heti 2 pihi napom ami vagy egybefüggő vagy sem. De volt már nem egyszer olyan is hogy 6-7-8 illetve 9 napot mentem egyhuzamban. Kèt műszakban dolgozom.
2023. okt. 11. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező akkor mégis mit szeretnél az érvényes jogszabályokkal? A munkáltatód már nem tartja be a pihenőnapokat heti szinten. Szerinted ha meglebegteted előtte a hétvégi munkavégzés szabályait, akkor ijedtségében körbe p@silve magát azonnal kapsz szabad hétvégéket?
2023. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!