Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megérné közmunkásnak lennem?

Megérné közmunkásnak lennem?

Figyelt kérdés

Nézegettem mostanság a fiúkat lányokat a faluban hogy milyen is a közmunkás műszak. Nagyjából 7:30-8 körül elkezdenek valami tevékenységet, 11 órára viszont már senkit nem látni, addigra már régen hazament mindenki. De van hogy már 10:30 kor se látok senkit.

Olyan 2-5-3 óra munka lehet, ha egyáltalán van mit csinálni, mert van hogy csak ülnek. S ez 80 nettót ér.


Ha viszont úgy számolunk hogy 2,5 órát dolgozni kell mindig (amivel kb. felülbecslem a tényleges munkát) 1500 forintos nettó órabér jön ki.


Ami sokkal több mint ami a közeli városban lévő piaci munkahelyekkel elérhető lenne számomra.


Gyakorlatilag az a szürreális helyzet van, hogy közmunkásnak érné meg a legjobban lenne ha megnézzük a tényleges órabért.


S a valóságban 2,5 óra tényleges munka sincs naponta általában, teljesen más mint egy piaci munkahely, van hogy tényleg semmit nem kell csinálniuk.


2023. szept. 19. 09:32
1 2
 1/13 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Attól függ mik a terveid. Én 80ból a kajámat nem tudom le, viszont, ha tartotok állatot és kajára nem kell költeni, illetve nincsenek céljaid amihez pénz kell…

Mindenki azt tesz amit szeretne, de nekem nagyon kevés az a 80k/hó, nem lehet vele 1röl a 2re jutni…

2023. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hol látod? Nem lehet hogy elviszik őket máshova?

Pl fűnyírás, lapátolás, háttérmunka. Én úgy tudom ők is napi 8 ban nyomják netto 80 ért. Így már nem a legjobb az órabér.

2023. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2: Már meg is kérdeztem tőlük hogy ennyi a meló mindig? S mondták hogy igen.


Félreértés ne essék én se dolgoznék 8 órát ennyi pénzért, de 2 órát simán.

2023. szept. 19. 11:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Megéri..főleg most hogy ha munkát kap az ember,az is óriási csoda.
2023. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kólauborkával ***** válasza:
0%
Ez nyílván attól is függ, hogy merre laksz, de Budapesten csak az nem talál munkát, aki nem akar dolgozni…
2023. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Melyik faluban laksz kérdezö? Nincs lehetöséged felköltözni vagy bejárni BP-re?
2023. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Budapest Budapest Budapest..

BAZ megyében lakom egy faluban és semmi kedvem/pénzem felköltözni a méregdrága Pestre albérletbe.


Itthon családtaggal élek, +80 is sokat segítene most a költségvetésben, itt saját ház van.

2023. szept. 19. 12:51
 8/13 anonim ***** válasza:

7# munka miatt pedig nem lenne rossz. Gyári melók 4-5 ért plusz 13 havi. Elmész társbérletbe 70-90 ért és már nem is jössz ki olyan rosszul.

Ha 25 alatti vagy akkor meg brutto a nettod.

És pesten könnyebb váltani is ha nem jön be a melo.

2023. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Ott sajnos nem tudok okosat mondani. Nem ismerem az ottani lehetöségeket.
2023. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8: Ezzel hülyíts mást, laktam Pesten, szó se volt ilyen fizetésekről.

Hát persze, 500 nettó a gyári munka. Hát persze.


Fogadjunk hogy nem is gyári munkás vagy, csak a neten olvastad hogy így "keresnek".

2023. szept. 19. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!