Youtuberek miért árulják el a millió dollárokat termelő ötleteiket csak úgy?
Videót csinál arról hogy pl. az AI-al hogyan csinál pénzt stb.
Ha mindez igaz, miért gyártana le magának sok millió konkurenst, hogy aztán ugyanazon a piacon ennyi felé kelljen osztozkodni.
- mert az ilyen videókat megnézik több 100e-en és ő ezek után pénzt kap. AI témában elég nagy a megtekintések és kattintások után járó összeg.
- mert tudja, hogy 100e ből jó ha 1-2 ember kipróbálja, tehát a konkurencia elenyésző, mondhatni nincs.
1 mert nem mukodik
2 mert tobb szazerzer dollart hoz a nezettseg
1) Mert valójában nem az ötletével termel több millió dollárt sem azzal hogy AI-val generál bármit, hanem azzal szerzi a pénzét hogy csinál ilyen selejt tartalmat amit megnéznek több millióan. Vagy nagyon sokan a saját kurzusukat és módszereiket hirdetik pénzért, hogy hogyan gazdagodj meg AI segítségével, de a jövedelmet itt sem a módszer generálja amit "oktatnak" a videókban hanem a sok buta ember aki megveszi a kurzust.
Másfelől valóban lehet AI-val pénzt csinálni csak nagyon nem mindegy a kontextus (amiről nem beszél a videó). Ha már rendelkezel egy népes követőtáborral és úgy generálsz AI tartalmat akkor igen, valóban csináltál pénzt AI-val de ha van 20 követőd és 0 marketinged akkor hiába generálsz reggeltől estig, nem lesz semmi bevételed.
Mert tudja,hogy az ilyenekre harap a nép azon része, akik meg akarnak "gazdagodni".
De egyáltalán nem úgy működnek a dolgok. Sem a témát illetően, sem a "meggazdagodás" dolog nem így működik.
Ugyanis, aki önmagától nem tud pénzt csinálni pl 1000 ft-ból 1millát, az az egyed veszett ügy.
Ha neked van egy tudásod, amivel meg tudsz keresni X összeget havonta, de ugyanazt a már meglevő tudásodat oktatva a munkád mellett ilyen videókkal még Y összeget mellé tudsz tenni, akkor inkább begyűjtöd az X mellé még az Y-t is, vagy beéred csak az X-el, mert elég neked annyi?
Nyilván ezt a döntést befolyásolhatja, hogy mennyire nagy összeg az X és milyen mértékű az Y, hogyan aránylik a kettő egymáshoz és mennyi pénzre van szükséged, mekkora összeg az, amire már boldogan mondasz nemet, ahelyett, hogy elfogadnád.
Ha az X sokkal nagyobb, mint az Y, akkor nagyobb kérdés, hogy megéri-e az időt és energiát az Y-ra fordítani akár csak pihenés, szórakozás helyett is, vagy akár az X még több időben művelése helyett.
Viszont, ha az Y is kellően nagy tétel, akkor még egy jóval nagyobb X mellett is felvetődik a kérdés, hogy mégis megérheti.
Tegyük fel, hogy tudsz az ilyen videókkal csinálni havi 1 milliót. Ekkor havi 1 milliótól esnél el, ha nem csinálnád a videókat. Azzal évente 12 milliós plussz bevétel lehetőségétől esel el.
Neked mennyit kéne az X főállásoddal megkeresni havonta ahhoz, hogy azt mondd, hogy a mellette készített videókkal inkább nem akarsz megkeresni még havi évi 12 milliót, mert erre a pénzre már neked nincs szükséged?
Főleg úgy, hogy ezt a pénzt aztán ugyanúgy fel tudod használni, hogy a főállásoddal még több pénzt csinálj belőle.
Amit sokan elfelejtenek a YouTube és egyéb ilyen videó tanfolyamos bevételek esetén az ilyen kérdéseknél, hogy itt nem órabérben, a befektetett idődért kapod a fizetést, mintha takarítanál, taxis vagy kajafutár lennél a főállásod mellett. A videókat, oktatóanyagokat egyszer összeállítod, elkészíted és utána folyamatosan jön belőlük a bevétel. Ha egyszer megcsináltál egy népszerű videót, azt még évekkel később is nézni fogják és jönni fog belőle a reklámbevétel, a videó tanfolyamodat is venni fogják évekkel később is, így folyamatosan lesz belőle bevételed.
Ha csinálsz rendszeresen újabb videókat, akkor azok bevételei mind hozzáadódnak azoknak a videóknak a bevételeihez, amiket évek óta folyamatosan néznek az emberek és folyamatosan jön belőle a bevétel. Sőt az újabb videóid reklámozzák a régieket is. Az új videódra rátaláló emberek, akik a régit még nem látták, megnézhetik azt is, így az új néző után a régiből és az újból is lesz reklám bevételed. Így, ha ügyesen csinálod, akkor akár hatványozódhat is a bevételed, exponenciális növekedés is lehetséges.
Persze nyilván vannak olyan kóklerek/ügyeskedők is, akiknek az X kisebb, mint az Y, mert amit tanítanak messze nem működik annyira eredményesen, mint amennyi pénzt azzal tudnak keresni, hogy csak elhitetik másokkal, hogy milyen jól keresnek a tudásukkal.
De az iskolai tanároknál hány esetben vetődik fel a kérdés, hogy ha valaki ennyire ért ahhoz, amit tanít, akkor vajon miért csak tanítja, ahelyett, hogy a tudásából élne meg a piacon? Miért tanítanak az orvosok orvos hallgatókat, ahelyett, hogy csak gyógyítanának? Miért léteznek szakiskolák, ahol ipari tanulókat tanítanak. A szaktanárok miért nem az építőiparban dolgoznak az iskola helyett?
Nem tudod megakadályozni mások tudás szerzését és piacra lépését. Aki meg akarja tanulni azt, amit te már tudsz, az ugyanúgy meg fogja tanulni nélküled is, mint ahogyan te magad is szerezted a tudásodat valahonnan. Valószínűleg nem te találtad fel, amit tanítasz, csupán a másoktól szerzett tudást a saját tapasztalataiddal kiegészítve adsz tovább.
Ha te nem tanítod meg nekik, akkor majd keresnek más tanárt, de ugyanúgy meg fogják tanulni és ugyanúgy versenyben lesznek veled. Te elesel a tanításból szerezhető bevételtől, a verseny meg ugyanúgy nőni fog, mintha tőled tanulták volna. Sőt, ha tőled tanulnak, akkor esélyes, hogy a tiédnél nagyobb tudásuk a tőled tanultakból nem nagyon lesz. Viszont, ha helyetted mástól tanulnak, akkor találhatnak nálad nagyobb tudású tanárt, aki akár jobban, többet is taníthat nekik, amitől lehet, hogy gyorsabban fejlődnek majd, többet fognak tudni és még nagyobb versenyelőnyhöz jutnak, mintha te tanítottad volna őket.
Egyébként sokan mondják, hogy azáltal, hogy tanítasz valamit, te magad is jobban elsajátítod, jobban bevésed a tudást. A tanítás miatt felkészülni, fejleszteni is jobban kénytelen vagy magadat, amik javítják a képességeidet, növelhetik a versenyképességedet és az előnyödet is a tanítványaid előtt. Az általad kitermelt konkurenciát és az ő gondolkodásukat is jobban megismered, így jobban tudhatod, hogyan gondolkodnak, mire számíthatsz tőlük, sőt akár új ötleteket, irányokat is meríthetsz belőle, mert a közös gondolkodás, kérdések és válaszok általában több kreatív újítást szoktak hozni, mintha valaki beéri azzal, amit már tud és legfeljebb magában töpreng dolgokon, másokat nem von be a közös gondolkodásba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!