Egy üzletláncon belül a termékeknek az árai mindegyik boltban ugyanannyiba kell kerülnie mint amennyibe online?
Ilyen üzletláncokra gondolok pl Bestbyte, Alza, Aqua, Ipon, Euronics, Mediamarkt, Planet Gsm, B>tel, Emag, stb.
Vegyünk egy olyan példát, hogy van ezek közül valamilyen bolt és online lehet rendelni mindegyik boltból ugye. De egyes helyeken személyesen is tudok vásárolni. Ezekben a boltokban minden termék ára ugyanaz lesz mint online. Tehát a Budapesti, Székesfehérvári és Komlói árak os egyezni fognak?
Sem törvényi szabályozás, sem törvényszerűségek nincsenek, hogy az áraknak ugyanolyannak kellene lenniük, vagy hogy melyik olcsóbb.
A legtöbb nagy lánc boltonként eltérő árakat használ. Már csak azért is, mert általában figyelik a környéken levő többi bolt árait is és azokhoz igazodnak, amik a közelben vannak. Egy távolabbi boltba már nem biztos, hogy átmennének az emberek onnan, ezért az áraikhoz is kevésbé kell alkalmazkodni.
A weboldalon meg aszerint árazzák a dolgokat, hogy épp milyen üzletpolitikát akarnak folytatni. Ha az online vásárlást akarják népszerűsíteni, akkor az online lehet olcsóbb. De pl. kiállított példány, bemutató darab a boltban lesz olcsóbb, mert online nem feltétlenül értelmezhető a fogalom és mindenképp abból a boltból kapod, ahol ki van állítva, ezért online akár nem is jelenik meg.
Elég sok cégnél kimondottan olcsóbb a személyes vásárlás, míg az online vásárlásra mindenképp szállítási, kényelmi, egyéb díjat tesznek. Más cégek inkább online kedvezményt adnak, sőt akár a szállítás is lehet olcsóbb, mint a boltban átvenni.
Igen, az online árukínálat jóval nagyobb lehet, mert online akár az összes fizikai bolt minden termékét együtt is láthatod, amit egyik boltban megtalálhatsz, a másikban nem feltétlenül. Sőt olyan dolgok is megjelenhetnek az online boltban, ami fizikailag akár nincs is Magyarországon, amikor megrendeled, de mivel kérted, ezért külföldről berendelik neked és akár pár nap alatt is itt lehet.
A bankkártya adatoktól sem érdemes annyira tartani ma már (főleg kellő óvatossággal kezelve). Pl. léteznek virtuális, akár egyszer használatos kártyák is. Egy csomó féle szolgáltatónál elérhetők, akár a bankodnak is lehet ilyen szolgáltatása, de egy Revolut kártya is nyújt ilyet. Így pl. megteheted, hogy a kártyád csak addig él és használható, amíg épp fizetsz vele. Aztán kikapcsolod (befagyasztod) a kártyát és bárki próbál a kártya adataiddal visszaélni, nem létezőnek látja a kártyát. Aztán egy következő vásárláshoz újra bekapcsolod, az már valószínűtlen, hogy pont abban a pár percben próbálják újra használni, miután kudarcot vallottak vele sokáig, amikor épp visszakapcsoltad.
De akár olyan lehetőség is létezik, hogy törlöd egy használat után azt a virtuális kártyát és egy másikat kérsz helyette, így akár minden egyes vásárlásodhoz másik kártya adatait adhatod meg és teljesen biztonságban vagy.
De a legtöbb esetben a PayPal használata és maguk a kártya társaságok is elég biztonságosan kezelik a csalásokat és visszatérítik, ha ellopták a kártya adataidat.
Viszont ha már kártya használat biztonsága, akkor érdemes a kártyád hátulján látható 3 számjegyű biztonsági kódot (ami lényegében az online pin kód) máshova felírni és eltűntetni a kártyádról. Ugyanis bárhol kiadod a kezedből a kártyát fizetéshez, elég egy képet csinálni a két oldaláról és máris bárki tud fizetni a kártyáddal, hiszen rajta van az online használt kód - ha eltünteted róla, akkor kisebb a kockázat (csak legyen máshol megőrizve, hogy te használni tudd, amikor neked van rá szükséged).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!