Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mas is irigy az Amerikaiakra?

Mas is irigy az Amerikaiakra?

Figyelt kérdés
Nekik a legujabb Macbook megvetele se jelent akadalyt, nekunk meg egy vagyon, nekik dragabb kocsijuk van es tobb penzuk van.
2023. júl. 17. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

"Amerikában az egy főre eső adósság az elmúlt húsz évben 21 ezer dollárról úgy 92 ezer dollárra ment fel. Ez utóbbi forintra átváltva mintegy 32 milliónak felel meg. Adófizetőnként számolva már közel 250 ezer dollár az egy főre eső államadósság. Az említett időszakban az adósság úgy az ötszörösére nőtt."


Erre legyek irigy?

2023. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez a “nekik drágább kocsijuk van” eléggé viszonylagos.


Egy vadonatúj Audi pl. nálunk 30 %-kal többe kerül mint az USA-ban.


Mert hogy ott nem hajlandóak megadni érte azt az árat, amit Magyarországon.

2023. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Jól hangzik ha egy többszáz milliós országból kiragadunk ilyen példakat, de ha mellevennéd azt is hogy pl a hajléktalanok száma arányosan sokkal nagyobb, vannak iskolai lövöldözések, vagy hogy náluk az egészsegügy teljesen fizetős (jo nálunk sem sokat ér a tb de legalább van valami) akkor nem olyan vidam a kép egyből.
2023. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Amerikai-magyar kettős állampolgár vagyok (kint születtem apum amerikai, anyum magyar). Amerikában olyan rossz a gazdasági helyzet, hogy a pályakezdő állásokra érkezik 3000 önéletrajz. Az apum lakik USA-ban a saját háza után fizet 1800$ földhasználati díjat (NEM ALBÉRLET!) én kiköltöztem fél évre, diplomás állást lehetetlen kifogni annyi a jelentkező, a szomszéd srác több mint 2 éve munkanélküli. Egy állásra vettek volna fel Starbucksba 12 órázni 15 dolláros órabérért. Ott is hagytam azt a sz.rkupacot, Magyarországon 2 hónap alatt találtam normális állást pénzügyi diplomával.


24/L

2023. júl. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Altalaban nem vagyok irigy. Amerikara es nyugat europara sem. Azert nehany pro erv van az usa mellett. :)


A kettos allampolgarnak lehet munkaugyi problemaja de ahogy en lattam ezzel sok baj nem volt. Az emberek bekesek kiegyensulyozottak. Aki egy hangyanal okosabb es nem kabozza szet az agyat siman meg tud elni. Van lovoldozes mert sok a fegyver. Fizetni kell az egeszsegugyert de legalabb nem lopjak el a penzt amit beleraktal. Nem lutri hogy ki tudod e varni a sorod.


Az allamadossag merteke valoszinuleg valami poen kereteben kerult megemlitesre. Az maganszemelykent nem erint. Az usa nem fog csodbe menni.


A hajlektalansag letezik de atlagembereket nem nagyon erint. A tarsadalom altalanos helyzete es az egyes ember viszonya nehezen hozhato egy lapra. Ha azt mondjuk hogy van olyan orszag ahol a vezetok minden penzt ellopnak amit talalnak es legfobb elfoglaltsaguk az oktatas es az egeszsegugy leepitese akkor az se mutat valalmi jol. Ilyen az usaban nincs. Egy kozepes egyetemen 30 ezer hallgato van. Gyakorlatilag mindenki el tud vegezni egy egyetemet es meg is teszi.

2023. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

1. Nincs szükségem Macbookra.

2. Nem lennék Amerikai állampolgár. Magyarnak születtem magyarként is fognak eltemetni.

2023. júl. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

"Az usa nem fog csodbe menni."


Ha mindenével visszafizetni az adósságát, akkor is minuszban lenne.

Már csődben van, évek kérdése csak a dollár összeomlása.

Elég megnézni a történelmet, hogy mi történik a fedezetlen, korlátlan mennyiségben nyomtatható pénzekkel.

Egyik sem örök életű.

2023. júl. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
De mar lassan csod lesz, szaud arabia mar gondolkodik rajta hogy dollar helyett valami kinai fizeto eszkoz legyen.
2023. júl. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

A dollárnak vége, jön a petrojüan és a bitcoin ideje.


A kínai fizetőeszközzel egy apró probléma van: nem látható, hogy mi áll mögötte. A fedezet kérdése elég fontos. A jüan árfolyamát a kínai kormány határozza meg és te nem is vásárolhatsz belőle.

2023. júl. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Amcsiknak dolgozok, amcsi berert magyarorszagrol. Nem tudom mire kene irigy legyek, van egy ceges macbookom m2es procival, teszi a dolgat. Van egy hasonlo ar kategoriaju gamer laptopom asus rog strix scar 16, hat hogy is mondjam... A mac sehol sincs mellette... Az meg hogy egy atlag ember hogy el amcsiban meg hogy el itt, hidd el, jobb itt egy atlagos gyari munkasnak lenni mint ott. Nezz utana nyugodtan
2023. júl. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!