Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nem volt...

Van olyan akinek nem volt orvosi alkalmassági a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Most tűnt fel, hogy nem voltam sem belépéskor, sem az elmúlt 5 évbe üzemorvoshoz küldve, de a kollégáim sem. A poén hogy megkérdeztem egy ismerősőm aki azt mondta, ő sem volt még soha üzemorvosin, pedig irodában dolgozik. Hogyan lehetséges ez ha elvileg kötelező a munkáltatónak elszámolnia ezzel?
2023. júl. 15. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik komolyan. Elmondom miről maradtál le ha már ennyire hiányzik neked: bemész megkérdezi az orvos van-e bajod, erre mondod hogy nincs és már írja is az alkalmasságit. A durvább helyeken mérnek vérnyomást és olvasnod is kell táblát. 2 perc az egész.
2023. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze ezt tudom korábban már voltam én is más helyen. Csak az a furcsa hogy elvileg kötelező... Ezekszerint mégsem ellenőrzi senki?
2023. júl. 15. 19:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk évente van, és le is Csesznek ha késve mész.


Mondjuk ettől függetlenül teljesen komolytalan ahogy az 1-es írja.

2023. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem olyan nagy dolog ez.

Papíron volt mindenki

2023. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam úgy a KLIK-nél, hogy nem volt!
2023. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4: Nekem 2 munkahelyen is 1 hétig tartott az orvosi kivizsgálás.

Saját rendelőik voltak a munkahelynek saját orvos alkalmazottakkal.

2023. júl. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon komolyan vesznek.

Nagyon alaposan vizsgálja az orvos

2023. júl. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 17 éve dolgozik ugyanannál a cégnél. 17 éve volt utoljára alkalmasságin. Biztosak vagyunk benne, hogy időközönként aláírja a doki, hogy OKÉ úgy, hogy azt sem tudja, ki a dolgozó, akire rámondja, hogy "alkalmas".


Nálunk nagyon szigorúan veszik. Fizikai dolgozók évente, irodisták 2 évente mennek. Mivel építőipar, azon belül is mélyépítés, ezért egészségügyi minősítésben a "bányászat" részhez tartozik. Ez a legszigorúbb kategória ilyen szempontból.


Nem ritka, hogy évente több dolgozót is ideiglenesen alkalmatlannak tart az üzemorvos. Ő nem vállalja a felelősséget mások helyett. És neki van igaza.

Arról nem is beszélve, hogy egy vállalkozás akár rá is mehet egy olyan dolgozói kártérítési igényre, amit bizonyíthatóan a foglalkozásával összefüggésben szerzett (vibrációs ártalom például a döngölők használatától).

2023. júl. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Én is már ott vagyok a cégnél 3 éve 2x mentem üzemorvoshoz (belépéskor és a rá következő évben), a 2023-as évben is kellett volna mennem de nem szóltak semmit hogy menni kell. Nekem is vérnyomás mérés,könyvből rövid kis részlet felolvasás, meg a tábláról olvasás volt az idén semmi. Jól vagyok semmi bajom nincsen látásom nem romlott vérnyomás is rendben. Ez már nem az én dolgom hogy kellene szólni, hogy orvosi alkalmasságira kellene mennem. A rendszerükbe ott vannak a dolgok. :))
2023. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!