Amikor valaki megnyeri az ötös lottót, arra fel szokott figyelni a nemzetbiztonság?
@00:57
Had reagáljak annak ellenére, hogy nem pontoztalak le.
A Szerencsejáték Zrt. egy profitorientált cég, ahol nagy presztízsvesztés lenne, ha csak egyetlen ilyen eset is nagy nyilvánosságot kapna. Egy esetbe se derült ki ilyesmi, ezzel ellentétben az hogy tényleg megkapta már volt rá példa hogy kiderült, de az sem a Szerencsejáték Zrt. jóvoltából. A másik amit a @02:07-es írt. Továbbá ne feletkezzünk meg arról sem, hogy abban milyen kockázatok vannak ha nagy nyilvánosságot kap.
"440? Ha négyesed van, akkor marad még 86 választási lehetőséged. Hogyan is jön ki a 440?"
A lehetséges négy találatosok úgy jönnek ki, hogy 5 nyerőszámból 4-et 5 különböző módon lehet. Ezek közül minden esetben a maradék 85 számból 1-et 85 féle módon lehet kiválasztani így 5*85 = 425 féle 4 találatos lehetséges.
"Egyébként az általad linkelt oldalról:"
Amit számolt azt jól számolta, bár a valóságban ez bonyolultabb. Mivel ez akkor lenne igaz, ha minden héten pont ugyanannyi különbözően kitöltött lottószelvény lenne.
"És ez megismétlődött 2022-ben is..."
Mégis hanyadik héttől hanyadik hétig volt az a 22 hét 2022-ben?
@7
Anélkül, hogy utánaszámolnék az eredményeidnek, fogadjuk el azokat valósnak. Azt írod, 2003-ban volt x esemény, aminek 0,3% a valószínűsége, és ugyanez a kis valószínűségű esemény ismét bekövetkezett 2022-ben. Nos, 2003 és 2022 között ~1000 hét van, vagyis a 0,3% valószínűségű eseménynek már igazán illő volt bekövetkeznie ~1000 sorsolást követően.
Tehát akkor van ilyen nézet:
"A Szerencsejáték Zrt. egy profitorientált cég, ahol nagy presztízsvesztés lenne, ha csak egyetlen ilyen eset is nagy nyilvánosságot kapna. Egy esetbe se derült ki ilyesmi, ezzel ellentétben az hogy tényleg megkapta már volt rá példa hogy kiderült, de az sem a Szerencsejáték Zrt. jóvoltából. A másik amit a @02:07-es írt. Továbbá ne feledkezzünk meg arról sem, hogy abban milyen kockázatok vannak ha nagy nyilvánosságot kap."
Én ennek ellenére nem értem a témát. A helyzet az, hogy valaki befizet egy kis aprópénzt, mellyel elvileg csak arra szerez jogot, hogy annak statisztikailag egy csekély részét visszakapja. Most vegyük azt az esetet, hogy az illető mégis egy marha nagyot nyer:
Ebben az esetben az illető jelentkezik és igényli a nyereményét. Egyetlen fizikailag uralt eszköze a jogosultsága bizonyítására egy filléres papírfecni. Nem áll a háta mögött egy prominens médiaszemélyiségekből álló tanúcsapat. Minden regisztratúrát a szerencsejáték-biznisz fejesei tartanak kontroll alatt. A nyertes jogosultságát csak egy adatbeírás őrzi néhány merevlemezen, meg néhány másik papírfecni valamilyen széfben, melyek fölött a kontrollt a legfelsőbb vezetők csoportja bírja.
Senki se látja át a számítógépes nyilvántartás szoftverrendszerét, tehát egy néhány soros megbúvó programocskával, az annak titkos hozzáférési kódját ismerő személy célzottan átírhatja a súlytalan adatot az összes mentési pozícióban.
Mindehhez ráadásul önmagát is kitörölheti az aprócska program - melynek nem is kell, hogy a hivatalos szoftver része legyen, csak egy értelmezhetetlen funkciójú, szintén néhány sornyi program meghívja azt egy ismeretlen helyről a hálózatban.
Senki sem fogja felderíteni az ilyesmit egy olyan országban, ahol egy osztrák melós havi keresetének megfelelő tartozásért emberek lakásait árverezik el a végrehajtók. Egy cetlit pedig fizikailag bármilyen bennfentes bizalmi személy ki tud cserélni egy aktában, hisz az originál nehezen hamisítható nyomtatvány, jelölőeszközök, stb. a bennfentesek rendelkezésére áll.
El nem tudom képzelni, hogy milyen eljárással tudná egy átlagember bizonyítani, hogy nem a saját cetlije a hamisítvány. Bármilyen őrült állíthatja azt, hogy a cetlije igazi volt, csak éppen valaki kicserélte egy ügyes kézmozdulattal, mikor azt átvették tőle! Egy cetli szabotálásának számtalan módja elképzelhető, akár a "biztonsági kíséret" is eltulajdoníthatja azt egy maffiarendszerben.
Soha semmilyen média nem fog foglalkozni egy őrült takarítónővel, vagy valami hasonlóan jelentéktelen személlyel. Nagyon kevés személynek kell konspirálódnia ahhoz, hogy mindez kivitelezhető legyen, ha alapból jogilag titkosított a nyereményátadás tranzakciója. A konspirált személyek számára a leeső haszon óriási. A nyereményösszeg célzott kijátszása egy beavatott jelentéktelen személynek szintén könnyen megoldható, aki megfelelő kerülőutakon visszajuttatja az összeg jelentősebb részét a megbízóinak - vagy "végzetes háztartási baleset" éri.
Mindez ellen egyedül a nyilvános átadás nyújthat kielégítő védelmet, de pont az ellenkezőjét hirdetik. A zártosztály pedig nyugodtan telhet a "nyertem a lottón" típusú őrültekkel!
Nem bírom kitalálni, hogy milyen módon lehet egy jelentéktelenebb személy számára biztonságossá tenni a nyeremény átvételét titkosított nyereményátadás esetén - de szívesen megismerkednék átgondoltabb érvekkel ez ügyben!
:-)
Még egy lehetőség a kevesebb zavart okozó nyereménycsapolásra. Ha nagyra duzzad a nyeremény, akkor lehet 2-3 nyertes is egyszerre, melyből csak egy az igazi, a másik 1-2 a bennfentes cetlihamisítók által megbízott átvevő.
Ez jóval humánusabb módszer, és ekkor a kecske is jóllakik és a káposztából is marad - és nem kelhetnek szárnyra veszélyes legendák!
#13
Már eleve a saját abszurditásán elbukik a feltételezésed. Számukra jelentéktelen aprópénzért miért kockáztatnának eleve egy potenciális botrányt? Időnként kifizetni a nyertest sokszorta kevesebb kiadást jelent nekik mint amennyit egy komolyabb médiabotrány miatt buknának.
Csak nekünk tűnik hú de nagy cuccnak ez a pénz, nekik semmi.
A szerencsejáték pont arról szól, hogy aki szervezi, nyugodt szívvel adhatja ki a nyereményeket, mert ígyis-úgyis TERRMELI a pénzt.
Mindez igaz.
Ennek ellenére ebben az országban még a fillért is ellopják.
Külön odafigyelnek még arra is, hogy ellenzéki emberek ne nyerjenek sehol pl. pályázatot, ne kapjanak munkát, stb.
A lottónyeremény azért ennél sokkal nagyobb összeg!
Valahol, valamilyen módon biztos, hogy manipulálnak. Még akár úgy is, hogy néha azért van igazi nyertes is.
Csak mondjuk ritkábban, kevesebb pénzt nyer, stb.
#9
Jogos, valóban 425! Kiszámolni már lusta voltam este, de úgy látszik, már a sima osztás sem nagyon ment. :S
#7
A 9. és 11. válaszoló már leírta, hogy jön ki (illetve hogy valójában 425-szörös a különbség).
A második részével kapcsolatban meg elolvashattad volna a cikk következő bekezdését is. 2022-ben egyébként az is megtörtént, hogy 4 hét alatt háromszor volt telitalálat az ötöslottón...
Egyébként meg az öt találatosért járó összeg halmozódik, tehát attól még, hogy nem vitte el valaki sok hétig a telitalálatot, nem lesz több pénze a Szerencsejáték Zrt.-nek. (Maximum annyival, hogy ha magasabb a főnyeremény értéke, akkor többen lottóznak.)
#14
Ez ötletes érv, csak mondjuk akkor feltételezi, hogy ha telitalálat van, akkor rendszeresen 2-3 telitalálat van. Nos, nem így van. Két telitalálat még elő-elő fordul (de az sem olyan gyakori), e három telitalálat például 2016-ban volt utoljára.
Én ismerek egy lottónyertest.2000- es évek elején volt telitalálata.10 év Kanada és 10 év Usa-ban való élet után hazajött és egy hatalmas farmon él az alföld közepén.Átlag embernek tűnik,mindenki azt sejti róla hogy az Usa-ban szedte meg magát.
A lové azóta megfialtatva,minden ft potyantott még 2-3 at.
Kalandos élet volt,hasonló mint amilyen könyvet az egyik magyar lottónyertes írt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!