Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megszűnt a cég akinél dolgozta...

Megszűnt a cég akinél dolgoztam, honnan kérjem a papírjaimat, hogy el tudjak menni máshová dolgozni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden cégnek van könyvelője, aki intézi a bérek számfejtését, a bevallásokat, így tőle kellene kérned az összes okmányt, mely igazolja, hogy ott dolgoztál. Gondolom, hogy mindenkinek felmondtak, mert erről is kellett kapnotok valamit. Ha felmondtak, akkor kötelesek kiadni az összes igazolást, amivel el tudtok helyezkedni. Kell kapnod a náluk eltöltött időszakról egy munkáltatói igazolást, az un. Tb. kiskönyvet, amiben szerepelnie kell az összes tb.jellegű hiányzásodnak, 2010-es adó adatlapot, igazolást a munkanélküli segélyhez, nyenyi-lapot (Igazolás a járulékalapot képező jövedelmekről. Rendezni kell (ki kell fizetni) a megmaradt (ha van) szabadságod, valamint a kilépésig téged megillető munkabért.
2010. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen ezeket én is tudom,csak az a baj,hogy nem értesítettek sem levélben sem telefonon,hogy mi történik a céggel,telefonon senkit ne tudok elérni!A levél amit írtam nekik visszajött!
2010. okt. 9. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cég felszámolás alá került, akkor a felszámolóbiztosnál érdemes érdeklődni. Az, hogy ki a felszámolóbiztos a cégkivonatban benne van:

www.cejegyzek.hu

2010. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!