Lehet pénzt keresni olyan wordpresses domain-el amire nem fizettem pl: weboldalneve.wordpress.com?
Igen, lehet de...
Ha látogatott az oldalad, akkor van esélyed hirdetőket találni rá, továbbá népszerűsítheted vele a saját termékedet vagy szolgáltatásodat. Ehhez jó tartalomra van szükséged (olyanra, ami sokakat érdekel).
Ingyenes tárhelynél (pl. wordpress.com) viszont nem a tiéd a név. Ha ez bármilyen oknál fogva megszűnik az általad választott szolgáltatás, akkor megszűnik a Te oldalad is. Amióta internetezek, nagyon sok ingyenes tárhely szűnt meg, jobb esetben csak fizetőssé vált, de voltak közöttük nagy nevek is, azaz sokak által használt népszerű szolgáltatások. Ilyenkor ha van saját mentésed, akkor egy másik webcímen van esélyed újra éleszteni az oldalad (persze utána senki sem fogja megtalálni, mert mindenki a régi címen fogja keresni), viszont nem mindenhol tudsz mentést készíteni az oldalaidról, így akár el is veszhet nem kevés munkád. Tovább hátrány, hogy ingyenes tárhelyen korlátozott a tárterület (egy látogatott oldalhoz pedig tartalom kell, amihez több tárterületre van szükség, mint amit az ingyenes szolgáltatások nyújtani szoktak). Sok ingyenes tárhely lassabb a fizetős szolgáltatóknál, lehetnek kimaradások, ezzel látogatókat veszíthetsz. De a legnagyobb ellenérvem, hogy ingyenes tárhelyeken érthető módon nem szeretik a túl látogatott és forgalmas oldalakat, így jóval azelőtt korlátozzák az oldaladat (jobb esetben fizetős szolgáltatást ajánlanak), mielőtt pénzt kereshetnél vele.
Egy fizetős tárhely saját domainnel tárterülettől függően évente 5-10.000 Ft-nál kezdődik, bár az alap csomagok hamar megtelnek, viszont kezdésnek elég, nagyobbra bármikor válthatsz. Egy fizetős tárhely gyorsabb, továbbá nem szólnak azért, ha látogatottabb az oldalad. Ha egy tárhely szolgáltatóval mégis probléma van, bármikor válthatsz a domain neved és természetesen a tartalom megtartásával, ráadásul ezt a váltást akár úgy is meg lehet oldani, hogy közben egy perc leállás se legyen a weboldalban. Egy saját domain név rövidebb és könnyebben megjegyezhető, mint a weboldalneve.wordpress.com, komolyabbnak tűnik, nagyobb eséllyel találsz hirdetőt.
Amire az ingyenes tárhelyek jók, az a gyakorlás. Ha még soha nem csináltál WordPress oldalt, a kezelés megtanulására tökéletes. Szintén elegendő kisebb, alacsonyabb látogatottságú oldalakhoz (aminél nem probléma, hogy elveszik, ha megszűnik az ingyenes szolgáltatás).
Ha WordPress-ben gondolkozol, még egy dolog van, amit mérlegelni kell, ez a témaválasztás.
Az ingyenes témák kevesebb beállítási és testre-szabási lehetőséget kínálnak. Sok ingyenes témát nem frissítenek megfelelően (valaki egyszer elkészítette gyakorlásként és tanulásként, majd kapott egy jól fizető állást, és nem érdekli). Ha nincs megfelelően frissítve egy ingyenes téma, az a WordPress későbbi verziójában hibát és kompatibilitási problémákat okozhat (ingyenes témánál pedig ennek semmi következménye nincs). Kb. hasonló a helyzet, mint az ingyenes tárhelynél, lehet most jó, de a jövőben semmire sincs garancia. Ezért olyan témát kell választani, aminél 100%-ig biztosak lehetünk abban, hogy a jövőben kap frissítéseket. Az egyik népszerű ilyen téma az Astra Free, ezen belül is az Elementor Free elrendezéseket ajánlom. Az Elementor egy univerzális weboldal építő, ami több témával is használható. Mint az Astrának, mint pedig az Elementornak van Pro változata, ami azt jelenti, hogy az ingyenesben szándékosan korlátozva vannak a funkciók, viszont minden szükséges alap szolgáltatást tartalmaz, és ami lényeges, hogy lesznek hozzá frissítések, ezért nem lesznek vele kompatibilitási problémák. Ebben az üzleti modell, hogy ha látogatottabb és terjedelmesebb lesz a weboldalad, megéri a Pro verzióra váltani (erre pedig a tartalom megtartásával lehetőség van), sokan kezdik ingyenessel, majd később váltanak fizetősre.
A másik lehetőség, hogy egyből fizetős témát veszünk (itt is mellé lehet lőni, ha kisebb, kevésbé népszerű nevektől vásárolunk, bár kisebb az esély, mint fizetősnél). Fizetős témánál a fentieken felül a Divi-t, az Avadát és a GeneratePress-t emelném ki (ez utóbbinak van egy nagyon korlátozott ingyenes verziója), illetve webáruházhoz a Flatsome-t ajánlom.
Ha biztosra szeretnél menni, igényelni fog egy kis befektetést az oldal (meg kell venned a tárhelyet és domaint, meg ajánlott egy fizetős témát is), cserébe utána csak a tartalomgyártással kell foglalkoznod, nem kell attól tartani, hogy megszűnik, vagy nem fog működni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!