Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele az Airbnb-be?

Hogyan kezdjek bele az Airbnb-be?

Figyelt kérdés

Van egy saját lakásom a 15. kerületben, mostában sokat utaztam és szintén Airbnb-vel szálltam meg, ami miatt felmerült bennem az ötlet, hogy ebbe mennyire sok pénz van és milyen jó lenne belevágni.

Jelenleg ebben a lakásban élek. Megéri úgy kiadnom a lakást, hogy ha van rá jelentkező, addig ideiglenesen átmenjek a családomhoz?

Természetesen akkot személyes tárgyakat, mindent átvinnék.

Megéri így belevágni, vagy nem ajánljátok.

Nahyon megköszönöm, ha megosztanátok velem tapasztalatokat.



2023. márc. 12. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha társasházban laksz, akkor a lakóközösség jóváhagyása is kell.
2023. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
15. kerületben nem tudom mennyire fogja megérni..
2023. márc. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mar lejart mese...
2023. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi érvényes a 15. kerületben de simán lehet olyan helyi adó, ami miatt nem éri meg. Vedd hozzá a ki-bepakolással járó macerát és hogy napi szintű elfoglaltság minden egyes vendég bejelentése egy állami webes felületen, amit folyamatosan bonyolítanak. Aztán ott van a vendégkönyv, adóbevallás a NAV felé stb. Összefoglalva: csak akkor éri meg ha ráérsz, nem kell a semmiért (tehát ha nincs vendég, akkor is) túl sokat fizetni a helyi önkormányzatnak, és van kedved ilyenekkel pepepcselni, ráadásul nagyon közel laksz.

Évekig csináltam, jó buli volt, de legközelebb akkor csinálnám ha olyan saját ingatlanom lenne, aminek van külön zárható lakrésze, nekem meg lenne olyan szakasz az évben amikor van idő adminisztrálgatni, hivatalba járkálni.

2023. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Peter jones videoi jutubeon
2023. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gypszinek ne adja ki kb. ennyi.
2023. márc. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hiszik erről a dologról, hogy nem kell semmit csinálni és majd csak dőlnek a milliók. Csak hogy ez nem így van. Én csináltam egy ideig, de nem éri meg. Amit a Peter Jones előad a videóiban, hogy mennyit lehet vele keresni, az kb mese habbal.

Először is kezdésnek a foglalási portálok levesznek minimum 20%-ot. Persze ha minél jobban növeled a jutalékukat, hogy előrébb tegyenek a találati listán, annál többet.

Aztán ott a Previo foglalási rendszer 24990/hó. Ha nem saját az ingatlan, akkor ott a bérleti díj, leginkább saját ingatlannal érné meg, s még az sem árt, ha a közelben laksz. Rezsi, amivel a vendég nem igazán fog spórolni. A lakásnak patika állapotúnak kell lennie, amit kijönnek ellenőrizni, aszerint kapsz csillagos besorolást és egy regisztrációs számot, amivel beregisztrálhatsz a szállásadó portálokra. Ha társasház, kell a lakók 51%-nak a hozzájárulása, a magyar meg amilyen rosszindulatú, azért sem fog hozzájárulni. A hely önkormányzati adót is ki kell termelned, ezenfelül 5% áfa, 4% idegenforgalmi adó, ha a takarítást nem te csinálod, akkor plusz takarítót fizetni. Ha kert is van, plusz kertész.

Ha ezeket te csinálod, másra nem nagyon jut időd mellette. Megélni ebből meg nem nagyon fogsz, mert mire mindent kifizetsz, ott vagy hogy megmaradt kb 50 ezer forintod az egészből.

2023. ápr. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Élő példán láttam, hogy akkor tudsz belőle megélni, ha 3-4 lakást kiadsz. De az egész napod szaladgálással, mosással, takarítással fog telni, és nem lesz egy állandó napirended, mert mindig minden változik. Szerintem valszeg azoknak éri meg a legjobban, akik a saját kertesházukon belül hoznak létre kisebb studiólakásokat és azokat airbnbztetik, ekkor persze a zajjal, stb számolni kell, viszint az időveszteség sokkal kevesebb, és nem kell senki hozzájárulása.
2023. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Ezt én hülyeségnek tartom, hogy az airbnb lakáshoz a ház lakóközösségének a hozzájárulása kell, míg egy kutyabarát albérlethez, még a közvetlen szomszédok hozzájárulása sem szükséges. Sokszor zavaróbb egy egész nap ugató, vonyító kutya, mint a turisták a lakásban. S egy airbnb lakást kivett turista, néhány nap után kijelentkezik, míg egy kutyás barom albérlő, lehet évekig is ott marad.
2023. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!