Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyitvatartás törvényileg...

Nyitvatartás törvényileg szabályozva van?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy kötelező betartani a nyitvatartást vagy ez csak tájékoztató jellegű kiírás?


Volt már, hogy nyitás előtt ott voltam egy üzletnél és direkt kijöttek szólni, hogy még véletlenül se merjek bemenni, mert nyitásig nem tartózkodhat bent vásárló. Vagy olyan, hogy egymást néztük az eladókkal az ajtó két oldalán és az utolsó másodpercig kivárták, hogy kinyithassanak.


Viszont abba is nem egyszer futottam bele, hogy semmi kiírás nem volt, hogy később nyitnak vagy hamarabb zárnak, csak zárva volt a hely. Pl. a héten 2x mentem el egy gyrosozó mellett, ami kiírás szerint 21kor zár, de 18 körül, amikor arra jártam, már mosogattak és zártak be. Vagy egyszer még bőven a honlapon kiírt nyitvatartási időn belül hívtam fel egy kölcsönző céget és egy egyszerű kérdésre se volt hajlandó válaszolni, mert már zárva voltak.


Törvényileg szabályozva van, hogy a nyitvatartási időt be kell tartani, megbüntethetik őket, ha nem így tesznek? Vagy a nyitási és zárási időtől is szabadon eltérhet az üzlet?


2023. márc. 3. 16:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem, de van olyan hogy az önkormányzat szabályozza a nyitvatartást. Például a legtöbb kerületben a kocsmaknak éjfélkor zárnia kell. Gondolom van legkorábbi nyitvatartás is. De ők nyithatnak később vagy zárhatnak előbb mint ami ki van írva.
2023. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!