Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Először vállalok munkát, de...

Először vállalok munkát, de sokmindent nem tudok (magánnyugdíjpénztár, fizetés, TB)! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

egyetem mellett vállalok munkát, mert felkopna az állam. sikerült egy kórházban minimálbéres munkát szereznem, de a bürokráciától már idegbajt kapok. több kérdésem is lenne.

1.a kórhát felvételi irodájában azt mondták, hogy csak akkor kapok munkát, ha van magánnyugdíjpénztári tagságom, amit vagy ők intéznek és akkor OTP vagy én és akkor választhatok(ill hogy a bankomon keresztül a legjobb intézni). anya szerint viszont már nem kötelező a magánnyugdíjpénztár semmilyen formában, neki sem kértek munkához(magán eü centrumban dolgozik). egy harmadik ember szerint csak az önkéntes tagság nem kell, de van egy kötelező tagság is és az kell. most akkor hogy van? és ha kell miképp intézzem?

2.a felvételi javaslatos papíromra a következőt írták: javasolt illetmény összege:73.500Ft

javasolt pótlék(ok) megnevezése és összege:30.000Ft

a terhelendő alap:OEP, költséghely:1111900

ez most mit jelent? mennyit fogok kézhez kapni?

3.ugye az egyetemi jogviszonyom miatt én biztosítva vagyok az állam által. így is le fogják vonni a TB-t a fizetésemből és akkor az állam nem fizeti vagy kétszer lesz kifizetve?

előre isnagyon szépen köszönöm a segítséget!


2010. okt. 5. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudok mindenre válaszolni, csak a magánnyugdíjpénztárra

mindenkinek kötelező belépni a magánnyugdíjpénztárba, neked kell választani, én tudom neked ajánlani az Axát

az önkéntes nyugdíjpénztár nem kötelező csak ha te szeretnéd

2010. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magánnyugdíjpénztárba neked már kötelező belépned, emellett választhatsz majd önkéntest is, ha akarsz. ( Anyukád gondolom még az államinál volt, onnan nem kellett átlépni egy bizonyos kor után.)
2010. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ezt tényleg a bankon keresztül kell intézni?
2010. okt. 5. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell bankon keresztül intézni a magánnyugdíjpénztárat. A lányom netről letöltötte a belépési nyilatkozatot, aláíratta a munkáltatójával és beküldte postán (AXA)

A javasolt illetmény a munkabéred bruttó összege, aminek a nettóját mindenképp megkapod. A pótlékokat (bruttó 30 ezer) köthetik valaminek a teljesítéséhez (pl délutános pótlék, mert mindig délután dolgozol) Ebből is a nettót kapod. Összesen bruttó 103.500 Ft. A nettóját megnézheted a www.adozona.hu oldalon, azt fogod megkapni. A terhelendő alap OEP: az ő terhére fizetik ki a béredet és a járulékaidat, költséghely: itt számolják el költségként (ők fizetik ki ténylegesen) ezekkel neked nem kell foglalkoznod.

Az egyetemi jogviszonyod miatt nem vagy biztosítva az állam által. Ha nappali tagozatos vagy, jogosult vagy a természetbeni egészségügyi ellátásokra, a pénzbeliekre nem. A járulékokat és adókat minden bér jellegű kifizetésből, jövedelemkivétből vonni kell a járulékplafon eléréséig (az elég magas jövedelemnél van). Ha 3 helyen lenne bejelentett munkahelyed, mindhárom helyen vonnák a járulékokat és az adóelőleget. De még az is előfordulhatna, hogy a 3 helyen összesen nem vonnának tőled annyi járulékot, mint mástól egy helyen. Az adozona.hu-n azt is meglátod, mennyi ez a járulék, amit tőled vonnak.

2010. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
óó, nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznos válasz. még egy dolog nem világos. a felvételi irodás nő azt mondta, hogy előbb van nyugdíjtagság és utána mehetek oda. de akkor ezek szerint a papírt előbb aláírja a munkáltató és utána leszek tag?
2010. okt. 5. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:

munkáltató aláír, pecsétel

és azzal kell menni bankba

(nypénztárhoz)


igen

nappalis egyetemista biztosítva van

2010. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A munkaviszony megkezdése előtt is aláírhatja a munkáltató a belépési nyilatkozatot. De elméletileg akkor is létesíthetsz magánnyugdíj pénztári tagsági viszonyt, ha nincs munkahelyed.

A nappali tagozatos egyetemista nem biztosított, hanem kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosult: [link]

2010. okt. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!