A tőzsdén mekkora a nyerési/vesztési arány?
A tőzsdén mekkora a nyerési/vesztési arány? %-ban.
Ha csak így az utóbbi 10 évet néznénk? (Mert most eléggé gyenge minden részvény.)
Hogyan kellene ezt megadni?
Hogy az utóbbi 10 évben mindazok, akik tőzsdei ügyletre adtak akár egy megbízást, azok hány százaléka nyereséges, mindegy hogy +0,1% vagy +230%?
Mert ilyen adat nincs.
1# Mondjuk akkor ne legyen időintervallum, csak úgy általában.
Van-e rá egyáltalán valami mutató?
Én ilyet találtsm:
"A CFD összetett eszköz, és a tőkeáttétel miatt a hirtelen veszteség jelentős kockázatával jár. Ennél a szolgáltatónál a lakossági befektetői számlák 86%-a pénzt veszít a CFD-kereskedés során. Fontolja meg, hogy érti-e a CFD-k működését és hogy megengedheti-e magának a veszteség magas kockázatát."
"Az eToro befektetőinek 79%-a pénzt veszít."
A kereskedési platform szolgáltatók meg tudják adni, hogy az ügyfeleik hogyan teljesítenek, mert ők vezetik számukra a kereskedési számlákat, ráadásul elég egyformák az ügyfelek: többnyire day traderek. De egész tőzsdék tekintetében ahol nem csak kereskedők vannak akik napokig/hónapokig tartanak egy pozíciót, hanem befektetők is, akik lehet hogy már 20 éve vettek meg egy részvényt és még így is pluszban vannak, hogy 30%-ot zuhannak az árfolyamok a csúcsról, nem igazán lehet (nem is érdemes) ilyen nyertes/vesztes arányokat mutatni mert nagyon sokféle szereplő és sokféle stratégia és sokféle instrumentum van. Nem mondana semmit egy ilyen szám.
Lehet hogy valakinek a portfolioja éves szinten 4%-ot hozott - őt például ez a statisztika nyertesnek hozná ki, de lehet hogy kockázatmentesen magasabb hozamot ért volna el - ilyen szempontból veszített az elvárásaihoz képest.
Vegyük alapul az S&p500 indexkövető ETF-et, amely nagyjából leköveti az amerikai piaci átlagot. 2013-ban februárjában az árfolyam 1519 dollár volt, jelenleg mindez 4136.
Így aki nem ugrált, hanem kitartott 10 évig, figyelembe véve a kifizetett osztalékot is dollárban majdnem megháromszorozta a befektetését.
Ugyanakkor az emberek jellemzően tanulatlanul kezdenek tőzsdézni, avagy az izgalom és gyors nyereségvágy miatt kereskednek, így a többség veszteséges.
Hú, basszus! Nem kell matekzseninek lenni, pontosan 50%,ha egyáltalán jól értelmezem a kérdésed.
Amikor valaki nyereséget könyvel el, akkor az valkinek veszeteségként jelentkezik.
A tőzsdén vélemények állnak szemben egymással. Az egyik úgy gondolja, ez a részvény tovább emelkedik, ezért beleveszek, a másik pedig azt gondolja, itt a vége, ezért eladom. Valaki téved a kettő közül és ez pontosan 50%.
#5 nem értek veled egyet…
Jancsi 2011-ben vett meg egy részvényt 10-ért a cég tőzsdére lépésekor (azaz a cégtől). 2022-ben eladta Petinek 45-ért.
Peti eladta másnap Józsinak 46-ért.
Ma még Józsinál van, 60-at ér.
Ha jól látom mindegyikük árfolyamnyereséget könyvelt el…
Persze lehet azt mondani, hogy ha Jancsi nem adta volna el blabla.. de a “mi lett volna ha” típusú érvelések nagyon messzire vezetnek, egészen odáig, hogy az Equador dzsungelében élő natív indiánok akik sose hallottak a tőzsdéről, mennyit nyerhettek volna, ha ekkor és ekkor pozíciót nyitnak… szóval ezt nem erőltetném:)
6-os, ez így van, de a mérleg másik oldalán az a valaki jelenik meg, akinek aktuálisan eladta. Ha valakinek nyeresége van, másvalakinek vesztesége. A semmiből nincs nyereség. Vakaki meg kell, hogy vegye abban a pillanatban, mikor eladod és az egyik téved, nagyvonalakban persze.
Azt az esetet ne vegyük, amikor valaki tartja a részvényt, csak a tranzakciókat.
5#
7: Amikor házat, autót, élelmiszert veszel, akkor veszteséged van?
Segítek: nem, csak máshol lesz a pénzed. Veszteséged akkor van, ha amit korábban megvettél eladod és kevesebbet kapsz érte, mint amennyiért megvetted.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!