Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudom megnézni, hogy az...

Hol tudom megnézni, hogy az elmúlt 5 évben hány nap biztosítási időt szereztem?

Figyelt kérdés
2023. jan. 8. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan ilyen nyilvántartás nincs.


Biztosítási idő maga a munkaviszony időtartama például. Ha az elmúlt 5 évben végig munkaviszonyban álltál és nem volt benne jövedelemmel el nem látott nap (fizetés nélküli szabadság például), akkor 5 év x 365 nap biztosítási napod van, ha volt szőkőév közben, akkor + 1 nap.


Milyen előzményed van az elmúlt 5 évre?

2023. jan. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztosítási idő alatt a nyugdíjba beleszámított napokat érted?

Mert ilyen nyilvántartás van,de nem az elmúlt öt évre,hanem az egész életútra le lehet kérdezni.

Én egyszer kipróbáltam kiváncsi voltam az elmúlt 30 év alatt hány napom is van,mennyi lehet a nyugdíj.Most utánna kellene néznem pontosan milyen eljárást kellet kezdeményezni,jó pár hét(hónap)után kaptam egy részletes kimutatást.

2023. jan. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megtaláltam.

magyarország.hu /nyugdíj/adategyeztetés/

Nyugdíjbiztosítási nyilvántartásban szereplő adatok egyeztetése iránti kérelem (NY_AEKER_01) ezt kell elindítani.


Itt is írnak róla

[link]

2023. jan. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztosítotti idő, és a nyugellátáshoz szükséges szolgálati idő nem azonos fogalom.

Minden biztosítotti idő szolgálati időnek számít, de a szolgálati idő nem csak biztosítotti időből tevődhet össze.

2023. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!